Sziasztok.
Nincs valakinek a fenti készülékhez doksija?
Valaki kissé átrendezte. Főleg a mechanikáról kéne rajz ha van de a többi rész sem
ártana ha volna.
Előre is kösz.
Üdv: Lajos
üdv: a CD része no disc-et mutat.
A motor és lézer meg sem moccan. A tálca működik.
A spindle motor 3V -ról szépen pörög, szán is normálisan megy 3V-ról, tálca szintén .
Kapcsolók jók.
Összedugva nem tudok semmit mérni, nagyon rövidek a vezetékek.
+5V és +7V elmegy az egység felé.
A tanyán levő rajzból hiányzik a CD egység rajza
A robbantott ábrán CDM 28-58D10D van írva, a panelen HCMK-P3X,
az IC-k BA6297AFP és CXD 2515AQ.
Ráadásul KSS240 optikával.
Valakinek ötlete vagy a hiányzó rajza lenne?
Bálint
Sziasztok!
Adott egy Sony CFD-S03CP hordozható lejátszó ami tökéletesen működik ha CD Audio lemez van benne,a gondok akkor kezdődnek mikor MP3 formátumot játszik.Hiba nélkül beolvas majd elkezdi őket játszani de 2-3 másodpercenként ki-ki hagy néhány pillanatra.1,8V LDO-t lecseréltem a BD83S panelon,kondikat is átmértem,feszeket is szkóppal megnéztem és rendben vannak,stabilak.Az olvasófejet is kicseréltem újra,de a hiba maradt...Szívesen fogadnék ötleteket a probléma megoldására nagyobb tapasztalatú fórumtársaktól!Előre is köszönöm!
Üdv:
Lenne egy olyan problémám, hogy az adott CD lejátszóban tápkondikat cseréltem és egy olyan hiba lépett fel, hogy bekapcsolás után azonnal kinyílik a tálca ill. az optika teljesen hátramegy. Az tálcát és az optikafejet mozgató motor egyfolytában jár. Az összes szalagkábelt megnéztem, helyükön vannak. Mi lehet vajon a gond?
Köszönöm.
Tisztelettel: Károly
Megoldás: Az eredeti TO92 tokozású ellenállásbiztosíték kiforrasztása és egy korrektebb 5x20mm foglalatú biztosíték aljzat kiépítése. Lsd. mellékelt képek.