Sziasztok!
Van egy Sony STR-DE135 erosito, minden tokeletesen mukodik, egy dolog kivetelevel. A hangero allito poti jobb oldala mellett van ket mikrokapcsolo. Felul a Bass Boost es alatta a Mute gomb. A problema az, hogy amikor nyomogatom a Bass boost gombot, akkor veletlenszeruen, hol jol mukodik, hol a Mute gomb aktivalodik helyette, es van amikor teljesen erzeketlen. Ha a taviranyitorol nyomogatom ugyanezeket, ott tokeletesen mukodik. Valakinek van valami otlete ezzel kapcsolatosan? Az erosito mar ebben az allapotaban kerult hozzam, es meg sosem volt szetszedve.
Segitsegeteket elore is koszonom.
Sziasztok!! Azt szeretném megtudni honnan tudnám letölteni a használati utasítását a szóban forgó autós CD/rádiónak magyarul, mert szinte minden nyelven találtam csak magyarul nem!! Előre is kössz!! Tomi!
Üdv!
Segítséget szeretnék kérni a címben említett Sony STR-DE485E házimozi erősítő javításához!
Egyik haveré a készülék, és leginkább a digitális bemenetet használta eddig rajta. Azt mondta, hogy amikor épp 5.1-es jelet küldött rá elhallgatott pár csatorna. Először még helyreállt kis időre, aztán már egyáltalán nem szólt az analóg bemeneteken sem. Fejhallgató kimenet is teljesen néma. A kijelzőn semmilyen hibát nem mutat.
Először a bemenetválasztó IC-re gondoltam, ami a fő panel alján van, mert korábban találkoztam már olyannal, viszont annak a tápja okés, nem is melegszik, szóval ezt a lehetőséget egyelőre jegeltem. Persze ettől még lehet hibás...
2 problémát találtam benne eddig:
- az egyik, hogy a tuner tápja teljesen elszállt! +27V-ott kapna az első stab. IC, ami 10V-ra szabályozná ezt le, majd jönne a következő, ami 3,3V-ra. Erre a 2 feszültségre van szüksége a tunernek. A gond ott van, hogy az a 27V valamiért 40V-on áll, a 2 stab. IC-t kilőtte. Hidegek, és minden lábukon ez a 40 V jelenik meg. Gondolom a tunernek vége, de ez végül is nem olyan nagy gond, csak gondoltam leírom ezt is, hátha van valami köze a nagyobbik problémához.
- a másik, hogy a végfokokat hajtó előerősítők pár perc alatt megfoghatatlan hőmérsékletre melegednek, de mind a három! 2db NEC PC2581V típusú van benne és egy STK350-230 típusú. Érdekes lenne, ha egyszerre lenne hibás mind. A fő tápfeszültség mondjuk megvan, 48,5V mindkét oldal (pozitív és negatív is), de a service manual 53V-ot, tehát itt is lesz valami gubanc, feltételezem, az előbbi IC-k nem a semmiért melegszenek. Ami plusz érdekes, hogy a NEC IC-k lábain a service manualban megadott értékeket mértem.
A végfok tranzisztorokat mértem, nem zárlatosak, a köztük lévő 2x0,22 Ohm-os ellenállások értékei megfelelők.
Jelenleg itt tartok. Amit majd megnézek, hogy leválasztom a 3 végfok-meghajtó tápját, hogy úgy felmegy-e 53V-ra a tápfeszültség!? De tényleg fura, hogy mind a három annyira melegszik, kétlem, hogy normális lenne.
Bármilyen ötletet szívesen fogadok :R
Üdv!
Keresném a címben említett sony cdm58 cd mechanika beállítási útmutatóját. A cd mechanikát kéne újrapozícionálni de sajna saját kútfőböl nem megy. A szervízkönyvekben csak robbantott ábra található, legalább 10-et átnéztem.
Létezik CDM58 mechanism alignment címszóval csak letölthető verziót nem találtam. Ha valkinek lenne kérem szánjom meg.
Előre is köszönöm!