A fenti autórádió egy kamionba megkapta a 24V-ot a DC/DC konverter hibája miatt. A proci annyi életjelet mutat, hogy megy az oszcillátora, és egy picit melegszik. A végfokba bele van integrálva a tápegység is, 3,3V a procinak, 9,1 a kijelzőnek stb... A végfok adatlapja szerint ki kell bírnia a 24V-ot, de ha ment a motor a kamionba, ez akár 30 is lehetett.. Találkozott már valaki ilyen hibával? Csak a végfok mehetett el, vagy a proci is? A rajz fent van a Tanyán.
http://elektrotanya.com/?q=showresult&megnev=&megnev2=CDX20-
Üdv: Jácint
Sziasztok!
Van egy Sony STR-DE135 erosito, minden tokeletesen mukodik, egy dolog kivetelevel. A hangero allito poti jobb oldala mellett van ket mikrokapcsolo. Felul a Bass Boost es alatta a Mute gomb. A problema az, hogy amikor nyomogatom a Bass boost gombot, akkor veletlenszeruen, hol jol mukodik, hol a Mute gomb aktivalodik helyette, es van amikor teljesen erzeketlen. Ha a taviranyitorol nyomogatom ugyanezeket, ott tokeletesen mukodik. Valakinek van valami otlete ezzel kapcsolatosan? Az erosito mar ebben az allapotaban kerult hozzam, es meg sosem volt szetszedve.
Segitsegeteket elore is koszonom.
Sziasztok. A cimben szereplo keszulekem cd jatszoja szamomra furcsa dolgot produkal: oda-vissza ugral, es ezt nemcsak a zenen hallom, hanem a szamlalon is latom. A cd-ket egybol beolvassa, az mp3-at is, de a lejatszas folyaman elojon ez a jelenseg, barmelyik zeneszamnal. A kivalasztott zeneszamot egybol megtalalja, csak a lejatszas nem megy neki siman, folyamatosan. A mechanikahoz sajna csak ugy ferek hozza, hogy ha a keszuleket szetszedem, tehat mukodes kozben nem lathatom. Talalkozott mar valaki ilyen jelenseggel?
Sziasztok!
A címben említett erősítőben megállt az infra vevő, rajzon ez a tipus szerepel: PNA4823M03S0, a tokon ezek találhatók: H28 U93 07C sajnos ezekről semmit nem találtam sehol. Mivel van itt egy kisebb széria végfok hibával nálam, abból próbára átraktam az infra vevőt és megy tökéletesen, szóval bitos, hogy a vevő a hibás.
HQ-nál van ez a nevű: TSOP4838 infra vevő, ezzel ki lehetne váltani?
Esetleg ha lenne valakinek bontott infra vevője, az is érdekelne.
Üdv.: Viktor
|
|