Üdv mindenkinek.
A címben említett készülék rendelkezik elvileg ír szenzorral. Keresnék hozzá távirányítót. Ha egyáltalán az. Csatoltam képet
Kösz szépen előre is. Üdv D Attila
Ezzel az univerzális távirányítóval a 618as kód
De esetleg ha valakinek volna gyári, beszéljünk.
Szép jó napot mindenkinek.
Van nállam egy Sony HCD C50 hifi ami nem indul, a Pause led power gomb megnyomásákor 3 villan.
12V,+/-7 V ,5V megvan a Power off vonalon ott is 5V van.Ez a villogás hibaüzenetre utal,találkozott valaki ilyennel?
Üdv András
Kedves szervizes kollégák!
Elakadtam egy Sony STR-DE475 5.1-es erősítő javításában.
Leírom ,hogy mi is történt ,mert tudom ,hogy én rontottam el de ,viszont szeretném megjavítani mert nagyon a szívemhez nőtt mert nagyon szépen szól.
Először is olyat produkált ,hogy 5.1 hallgatása esetén a hang össze vissza szólt ,hol halkan ,hol hangosan , szét bontottam és a nagy panel ahol a végfokok vannak ott található rajta 2 db UPC2581-es IC ezeknek a lábai illetve a nagy környéke ki volt melegedve és mindent átforrasztottam és úgy gondoltam ,hogy teszek bele hűtést ,hogy megoldjam ezt a problémát. Ezt meg is csináltam és tettem bele egy 8cm -es 12V os ventilátort. Rákötöttem a 12V-os kimenetre nem is volt vele gond ,hazavittem 1 filmet meg is néztem vele és tökéletes volt ,csak az zavart ,hogy nagyon hallani lehetett a venti hangját . Na itt rontottam el mert úgy gondoltam ,hogy átkötöm a 12v helyett elég lesz neki 5V- is . Rákötöttem az 5V-os kimenetre és innentől a mostani hiba lépett fel. Most be indul és kb 5 másodperc múlva el kezd kattogni a relé illetve a kijelzőn megjelent a "PROTECT" felirat és kifagy vagy letilt. Méregettem és hibásnak találtam a 7812 a lapon kicseréltem és utána a hiba még mindig adott csak annyi előrelépés van ,hogy a csatolt képen bekarikáztam a R736-os 1kohm-os ellenállás el kezdett füstölni és nem tudom ,hogy mi okozhatja ezt. Ebben szeretnék tanácsot illetve segítséget kérni tőletek. Minden hozzászólást szívesen fogadok.Előre is köszönöm mindenkinek aki tud nekem segíteni.
üdv: a CD része no disc-et mutat.
A motor és lézer meg sem moccan. A tálca működik.
A spindle motor 3V -ról szépen pörög, szán is normálisan megy 3V-ról, tálca szintén .
Kapcsolók jók.
Összedugva nem tudok semmit mérni, nagyon rövidek a vezetékek.
+5V és +7V elmegy az egység felé.
A tanyán levő rajzból hiányzik a CD egység rajza
A robbantott ábrán CDM 28-58D10D van írva, a panelen HCMK-P3X,
az IC-k BA6297AFP és CXD 2515AQ.
Ráadásul KSS240 optikával.
Valakinek ötlete vagy a hiányzó rajza lenne?
Bálint