Service manuals, schematics, eproms for electrical technicians

T51-733

TV - EPROM
Type: (RAR)
Size
214.0byte
Page
---
Category
TV
EPROM
If you get stuck in repairing a defective appliance download this repair information for help. See below.
Good luck to the repair!

Please do not offer the downloaded file for sell only use it for personal usage!

Looking for similar t manual?
Document preview [1st page]
No preview item


No preview item for this file.

Possible causes:
  • No preview picture generated yet.
  • It is not a pdf file.
Advertisements
Please tick the box below to get download link:
  • Also known:
    T-51733 T51733 51733 T51 733 T51-733
  • If you have any question about repairing write your question to the Message board. For this no need registration.
  • If the site has helped you and you also want to help others, please Upload a manual, circuit diagram or eeprom that is not yet available on the site.
    Have a nice Day!
  • See related repair forum topics below. May be help you to repair.
Warning!
If you are not familiar with electronics, do not attempt to repair!
You could suffer a fatal electrical shock! Instead, contact your nearest service center!

Note! To open downloaded files you need acrobat reader or similar pdf reader program. In addition, some files are archived,
so you need WinZip or WinRar to open that files. Also some files are djvu so you need djvu viewer to open them.
These free programs can be found on this page: needed progs
If you use opera you have to disable opera turbo function to download file!
If you cannot download this file, try it with CHROME or FIREFOX browser.
Translate this page:
Relevant TV forum topics:
Grundig T51-440 OIRT
Üdvözletem mindenkinek! A beteg:(Grundig T51-440 OIRT)-nevű készülék! A jelenség,ha bekapcsolod a készüléket hideg állapotban,akkor a kép megjelenik de úgy tudnám inkább jellemezni hogy a sárga szín mint például a karika amibe a korhatárt írják az olyan lilás színben jelenik meg,és ebben a sorban végig Világosabb csík van a végig a képmezőben olyan mintha az egyik szín hiányozna! Itt szerintem a zöld és aztán lassan kb 4-5-6 perc után meg jönnek a rendes színek!Próbáltam utána nézni a képcsővel semmi gond mert meg lett nézve egy másik készülékkel.Kérdeznélek benneteket hogy mi lehet amit figyelmen kívül hagytam,vagy ha valakinek volna erről a készülékről rajza azt nagyon megköszönném.Várom szíves válaszotokat mert lefagytam mint a vincseszter! Üdvözleten mindenkinek:Gyuri!
Grundig T51-1201/5 TOP Képhiba MEGOLDVA
Sziasztok! A címben szereplő tv-vel kapcsolatban lenne az a problémám, hogy rossz a képe. Az osd hibátlan de mind tunerről mind av-ról mosott csíkos a kép rajta. A hibát úgy csinálták, hogy az egyik előlapi müanyag gomb kitört belőle és az okos tulaj dróttal piskálta a kapcsolót mígnem egyszer gondolom mélyebbre szaladt a drótja. Azóta ilyen lett rajta a kép. Csatolok fényképet is róla. A képen egy orion dvd főmenüje lenne. Kérdésem, hogy mi a fene okozhatja ezt a hibát? Tegyek bele üres epromot? Lehet az íródott el? Az ötleket előre is köszönöm. Gábor Sziasztok! Sok küzdelem után meglett a hiba. Mint írtam dróttal piszkálták a kitört kapcsolót. És sikerül pár fólliaszakadást is csinálni a dróttal. Nagyitóval végignézve és kijavítva a nyákot már szépen működik a készülék. Köszönöm a segítő hozzászólást! Szerencsére minden megúszta a nyákon kívűl.
SABA ULTRACOLOR T51S83 chasisS110 fok készenlétböl nem indul !Proceszorhiba lenne??Megoldva!
Sziasztok! Egy kis segitséget kérnék a fenti tv-vel kapcsolatban: Amikor hozták egyáltalán nem indult , a tápegységet kijavitottam , vizszintes eltéritö tekercs kontakthibás volt, TP 21 tranzisztor szakadt volt igy nem kapcsolt tápfeszt a soroszcilátornakTDA1950 ,ezek kijavitása után a tv elindult , kép hang megfelelö ,egy napot járattam , ugy tünt minden rendben van . Este kikapcsoltam , reggel amikor bekapcsolom a hálozati kapcsoloval csak tiszta fehér "bolhamentes" képernyö fogad se ,se kép se hang .A hétszegmenses led kijelzök sem világitanak .Méregetve a HD44860A18 SMD kivitelü proceszor környékén ugy találtam hogy a 27 és 26 lábon nincs tápfeszültség.Hiányzik az U11a 5volt,Tr60 BC 548C tranzisztor rossz volt,ezt kicserélve meglett az 5 volt , de most már nem indul el a tv egyáltalán .A proceszor 3 as lába 0 volton van ami készenlétnek megfelelö de ebböl az állapotbol nem tudom kimozditani.Ha TRr 60 tranzisztor C-E lábait rövidrezátom , akkor kap tápot a TDA 1950 ,a tv elindul de ugyanugy kép, és hang nélkül csak fehér bolhamentes raszter van.Merre kellene tovább kutakodjak , lehet hogy a proceszor a hibás, hogyan tudom ezt eldönteni?Elöre is köszönöm az észrevételeket mindenkinek üdv dddemeter!
Samsung cs6277 Sct51 sasszi üti a sorvégtranyót megoldva
Sziasztok! A készülék zárlatos sorvégfokkal érkezet. Csere után az új is azonnal elszállt. Megvizsgálva Tda8143- sorvez ic- böl nem jön ki semmi jel. volt itthon egy bonott kicserélve ugyan az a jelenség. Közben sorkimenőt eltérítőt leelenöriztem jónak tünik. A sorvégfokot külső táprol hajtva 30v al probáltam a jelalakok tökéletesek. Ami megzavar, hogy a berakott tda8143 bemenetén csak mintegy 600mv jelalak mérhető és a kimenetén is hasonló nagyságú jel jön ki. A rossz ic bemenetén 6V jelalak volt (a kimenetén persze semmi) Elképzelhető vajon, hogy ez az ic is rossz és a túl kicsi jelalak valamint a kb 800mv egyen okoz gondot. TDa8140 vaon jó helyette?
Similar manuals:
If you want to join us and get repairing help please sign in or sign up by completing a simple electrical test
or write your question to the Message board without registration.
You can write in English language into the forum (not only in Hungarian)!

E-Waste Reduce