Szervusztok!
Belenyúltam a jóba megint, az alany GRUNDIG CUC 6300 T55-640 OIRT, a jelenség a következő: bekapcsolom - nincs hang - a kép gyönyörű - a készüléken megnyomom a hangerő + gombot a teljes hangerő jelentkezik, utána szabályozható oda-vissza (sajna távirányítom nincs hozzá) ha csatornát váltok nincs hang és ugyanaz a helyzet mint az előzőekben, lehet, hogy a TDA 5940 adta meg magát? Érdekelne a véleményetek, köszönettel: Yocess
Sziasztok!
Tudnátok nekem segíteni a fent említett tv hibáján, elég furcsa jelenséget produkál.Jelenség: A tv-t bekapcsolom szépen működik ahogyan kell tiszta kép nincs torzulás stb... majd gondol eggyet és kikapcsol,majd ujra indítom pattan egy nagyot visszakikapcsol majd a következő indításnál ujra megy pár percíg.Először arra gondoltam,hogy hátha bentragadt a tv távirányítón a kikapcsoló gomb vagy nincs e nedvességet a billentyű és panel között,nem ad be fars leállító jelet a tv nek.Először csak óráként utánna már 10 percenként kikapcsolt,most már van amikor percenként.Kicseréltem a processzor körül az elkókat,majd a sornál a nagyfeszes kondikat ujjakra.(pl: 400v 100mikro) de a jelenség nem szünt meg,itt elakadtam mert skopom nincs jelenleg.
Köszönöm a segítségeteket.
Sziasztok!
Ki tudna segiteni? A távvezérlő tönkrement és nem tudom visszaállitani a fényerőt ,kontrasztott, illetve a csatornákat újra kellene programozni.
köszönettel:Attila
Üdv Mindenkinek!
Tanácsot kérnék ezzel a Beko E1-es sasszéval szerelt gépel kapcsolatban, talán belefutott már valaki ebbe a hibába.Készenlét van, de a sorvégfok nem indul.A sorvégfok meghajtó tranzisztorán(BC639) nincs meghajtójel.Ezt kiforrasztottam, ekkor valami jel látható az oszcilloszkópon.A procin(TDA 9345) a feszültségek megvannak.Nem reagál a távirányító parancsaira sem.Epromot már cseréltem, ez nem hatotta meg.Mennyire jellemző ezeknél a processzor tönkremenetele?
Kösz