Jo napot a tanyazoknak!Fentemlitett keszulek(L01.1 E AA sasszi)bekapcsolas utan nehany masodpercel leall.Nem st.by-ba,128v megmarad de a 12v ag leesik kb.9,5v-ra,driver betap megszunik.Ujrainditas utan huzamosabb ideig mukodik,majd megint leall.Valakinek tapasztalata,tippje? Elore is koszonom a faradozasotokat.
Udv:Ferenc
Sziasztok!
A fenti TV-vel küzdök. Kezdetben nem kapcsolt be és szikrázott belül a képcső. Az RGB panel lehúzásakor hatalmasat csattant (már 10 perce ki volt kapcsolva). Lehúzott panellal beindult és működött is 20-30 másodpercet. Kikapcsolás után vissza akartam tenni a panelt, de már 6-7 cm-ről áthúzott. Ilyet még nem láttam. Képcső csere után már nem szikrázik és „működik” de nincs fény (a képcső és az eltérítő tekercsek jók, mert az eredeti helyén még működött). A képeltérítő IC kimenetével soros R50062 (1,5 OHM) szakadt volt. Csere után hallottam, hogy megjött a sor és a képfreki, de 3-4s elteltével az ellenállás elfüstölt. Minden környező alkatrészt átnéztem és minden jónak tűnt. IC-t még nem cseréltem, mert épp nincs. Okozhatja-e ezt még valami más?
Üdv Mesterek !
Néhányat már megjavítottam ilyen hibával...de, ez nagyon makacs
Bc pár cserélve ill.47uF,220uF is ,függőleges illetve a horizontális is és a komplett táp is átforrasztva.
Cső mérve (képe jó volt) ,TDA6108 cserélve ,G2 állítgatva.Hiba maradt...
Sortáp 128V , de optó és referencia elemek ill. sortápkondik cseréjével sem változik.A képméret az hibátlan.
Már a lengyeleknél is "nézelődtem" ,de ott sem találtam megoldást...
Szervusztok!
Belenyúltam a jóba megint, az alany GRUNDIG CUC 6300 T55-640 OIRT, a jelenség a következő: bekapcsolom - nincs hang - a kép gyönyörű - a készüléken megnyomom a hangerő + gombot a teljes hangerő jelentkezik, utána szabályozható oda-vissza (sajna távirányítom nincs hozzá) ha csatornát váltok nincs hang és ugyanaz a helyzet mint az előzőekben, lehet, hogy a TDA 5940 adta meg magát? Érdekelne a véleményetek, köszönettel: Yocess