Sziasztok!
Szívok egy pioneer mini HiFi-vel. Belül egy nagyon gagyi kínai 18V tápja van. Ez megy a main boardra, ahol fel van robbanva egy 8 lábú, smd IC. Kép mellékelve. Elvileg talán? TPS54335 lenne?
Szerintetek?
Van esetleg valakinek a keze ügyében ilyen hifi? A kis kapcsitáp ezzel az IC-vel mekkora tápfeszt csinál a 18V-ból? Kipróbálnám labortápról, mert ha proci halott, értelmetlen megremdelni, várni rá, stb..
A kép alapján elképzelhető, hogy TPS54335? Illetve ha az, akkor melyik alfaja.. mert van TPS54335, TPS54335A, TPS343352A
Rajzot, SM-et keresetem mindenhol.. sajna kapufa..
Köszi!
Így néz ki: https://www.mall.hu/mikro-hifi-rendszer/pioneer-x-cm66-minihifi-feher
Cd, wifi, netradió, dab,+...
Sziasztok .
Gondoltam megosztom veletek ezt a kapcsolás gyűjteményt.
Sok sok zenekari és hifi erősítő rajza megtalálható.
mérete miatt nem tudtam feltölteni a tanyára.
http://data.hu/get/5420304/Professional__Power_Amplifiers_Chematics_Disk.rar
üdv:hifi64
Üdv Szakik! Egy címben szereplő decket javítok,azzal a hibával hozták, hogy túlfeszültséget kapott így a tápban és a mechanika vezérlésében kicserélték az alkatrészeket, többek között a rajzon szereplő kapuáramköröket. IC1 IC2, IC3. A gond itt jelentkezik, mert az összes tápfeszültség rendben lévőnek látszódik. a rajzon IC1 és IC2 HD 74LS32P (amik elvileg pozitív NAND kapuk) négy db kapuáramkört tartalmazó IC van, amiket SN74LS32N IC-kkel, helyettesítettek. Elvi működés az, hogy ha a kapuáramkörök mindkét bemenetén van kb 5V, akkor a kimeneten is, ha valamelyik funkciógombbal megszűntetjük adott kapu egyik bemenetén a jelet, akkor kimeneti jel nincs. Ez lenne a normál működés. Igenám, de a helyettesító ic-k, az általam talált leírások szerint VAGY kapukat tartalmaznak, így hiába lenne kapcsolgatva a funkciógomb, (PLAY, FF, STOP stb) a kimeneteken nem az a jel lesz, aminek lennie kell, tehát egyik bemenőjel megszűnése esetén nulla. A kérdésem az, hogy jól értelmezem-e a rajzot, vagy még nézzek utána, kicsit jobban a témának? illetve a másik kérdésem, hogy vajon mivel lehet helyettesíteni a rajzon szereplő IC1-2-t? Előre is köszönöm, ha valaki megoszjta velem álláspontját ezzel kapcsolatban.