Sziasztok!Hoztak egy Telefunken p550cv típusú tv-t. A pontos típust nem tudom mert nincs meg az adatlapja.A javítással lényegében kész vagyok csak a programozás adta fel a leckét.SM illetve kezelési útmutató hiányában ,nem tudom a programokat elmenteni a memóriába.Mert ugye távirányító az nincs hozzá.Sem nekem sem a gazdának.Az a kérdésem.Lehet-e egyáltalán kézzel menteni a beállításokat vagy kell hozzá a távirányító?
Üdv belfi
Sziasztok!
Tisztelt uraim javítok egy Telefunken Palcolor FS533 chassisTx92 készüléket. Öreg de nagyon jó képe van és a bátyámnak akarom adni (mert saját készülékem). Történt hogy sortrafó csere volt valamint elégett az RL05 10k ellenállás ezek cserélve lettek. Most üzemképes de nincs EW korrekció és nagyobb a sorméret is valamivel és ha sok a fehér a képen a két szélen 2-2 ponton behajlik ha változik a képtartalom ez a jelenség megszűnik. Próbáltam a szervizmenübe állítani az EW korrekciót és a sorméretet de nem változik semmi. Cseréltem TL41 végfokot STV2145 IC kondikat a soreltérítésnél és a tápban. Az RL06 ellenállás értékét ha tudjátok kérlek írjátok meg mert a rajzon nincs feltüntetve. Nem sérült de! 6.7k ohm mérek rajta de szín szerint csak 110 ohm lehetne. Tápok rendbe. Ezt a készüléket félreraktam régebben, akkor mindent alaposan megmértem és rendben volt. Minden segítséget elfogadok. Előre is köszönöm.
üdv: Lajos
Üdv mindenkinek!!
Lenne egy kérdésem a nálam nagyobb tapasztalattal rendelkező kollegákhoz.Adott egy TELEFUNKEN 100HZ
72CM készülék amiben egy dupla fókuszos cső van,a tv hibátlanul mükszik két apró dolgot kivéve--nem lehet igazán élesképet fókuszálni illetve egy hosszab merev képváltása után ott marad az előző kép konturja egy ideig(néhány másodperc).A kérdésem az,hogy mi a valószinübb ok --a képcső hiba--vagy valami más trükkösebb dolog,a szinek is eléggé jellegtelenek(olyan "philips-csöves")
de egyébkén nem rossz.
Előre is köszi Sallaan1
Sziasztok!
A fent nevezett készüléknél hangolás közben nincs VHF, sáv csak UHF-ben hangol.Egy skálát mutat kereséskor de csak UHF adók jönnek.Nem angol TV.Mi lehet a gondja szerintetek,esetleg szervizmenübe megoldható?Köszi