Üdv. Mindenkinek.Orion 2950stx A68EPd képcső , bekapcsoláskor fókuszálatlan és koppig csavarva a potit be lehet állítani éles képet , de egy pár perc után elhomályosodik és vissza kell állítani és így marad még be van kapcsolva , Hosszabb kikapcsolás után újra fókuszálatlan , de egy pár perc után ki élesedik .Képcső foglalatot cseréltem de hiba maradt .Valami tapasztalat ? Képcső lehet ilyen esetleg a trafó?
Üdv mindenkinek! A következő a probléma: van egy Grundig 27 LXW 70-8620 típusú kb.: 3 éves LCD tv-m. A hibajelenség a következő: készenlét van, amikor a TV-t be akarom kapcsolni nem indul el. Ha többször próbálkozok az indítással kb. a tizedik indításra bekapcsol, de a kép torz (színes csíkok ugrálnak a képpontok mellett vízszintesen). Ha újból kikapcsolom és visszakapcsolom akkor már hibátlan a kép. Eddig még nem javítottam LCD TV-t ezért szeretnék ötleteket kapni, hogy egyáltalán hol induljak el. Az ötleteket előre is köszönöm.
Üdv!
Sziasztok! Előttem hever eme förmedvény 2121t tipusszámmal. Egy számsor is tartozik hozzá:351214.68882 Tudna vki dokumentet róla? Képhibával érkezett, C307 10uF és C257 470uF kiszáradva,R306 melegszik,szemmel láthatóan túlmelegedett.Jelenleg 68ohm-nak mérem. Megnyúlás miatt melegszik vagy más fennálló hiba okozza? Sorvég fesz jelenleg 105V, c307 vid.végfok tápszűrője,R306 sormeghajtó tranz. kollektor ells. Segítséget köszönöm. István
Sziasztok!
Van egy ilyen tv-m aminek feltehetően a sorkimenője rossz! Abban bíztam nem az lesz a hibás, cserélgettem elkókat már végig mértem minden félét, és kizárásos alapon már csak ez maradt, 90% hogy ez a rossz! Nincs valakinek véletlenül elfekvőben egy D052/37 sorkimenője ami jó?!
Válaszokat javaslatokat előre is köszönöm!
Üdv.: Miklós