Jó napot mindenkinek!
Már nézte valaki mire hozzám került. A függ íc ebben KA2131 A szinkron TA7698AP. A tápfeszültségek megvannak, a két íc-t cseréltem, a KA2131 melletti elkókat kidobtam.Nem változott semmi.A rajzon amit találtam alig látszik valami. Szkóppal sajnos nem tudom megmérni a meghajtást mert nincs jelenleg leválasztó trafóm.
Jó lenne egy nézhető rajz vagy tanács.Elég régi tipus.
Kösz előre is.
dínó
Hello, this TV is stuck on the logo, it stays there for a while, it stops and restarts with the logo. I replaced the SPI memory with a new one, registered with a software of the same model of EXCLUSIVE, but with a 39" screen. The result is that now it doesn't "do" anything, completely "dead". Can we find the corresponding dump? Thanks!
Sziasztok!
Szokasos 11AK30-as hibaval jott a TV pittyeg piros led villog.
BU808DFI es a meghajtoja STX112 elment, beraktam 2SC5388-at, meg BD675-ot es kicserelve a megszokott 10uF-ot bipolarra (2x22uF), 100nF/250V csere.
Ezutan mukodik is a TV, nem is melegszik de a kép elvan tolodva kb.5cm-ert jobbra így fekete oszlop van ott a szele kicsit mosott.
Gondoltam a BD675 hatha nem megfelelo helyette, de BC517-el,BC879-el is ugyanaz a jelenseg. Elkokat mar mind probara csereltam a Horizontalis reszben. B+ 115V megvan.
Epromban kellene allitanom?, pedig minden TV musor a helyen van, es zavar az az elmosodas a fekete sav es a kezdodo keop kozott..
Sziasztok!
A témában megadott TV-hez szeretnék segítséget kérni.Nincs hozzá eredeti távirányító, de az előlapján van vol+- ill. prog+- és menü gomb.Sajnos egyikre sem reagál a készülék.Kaptam hozzá(nem erről a fórumról) dump-ot, ezzel érzékeli a gombokat de nem megfelelően reagál ezért továbbra sem hangolható ill.ptogramozható.
A következőket adatokat gondoltam küldeni a készülékről:
SCHNEIDER TV Model: STV 28-100
Sasszészáma: 11AK52B6
Kezelőegység processzora:
SDA 5550 M
3376 / A14 9R F
24C32-es eeprom, és egy AK52M012 cimkével jelölt eprom kapcsolódik hozzá.
VIDEO-proc.: TDA 4680
Előre is köszönöm a segítséget.