Sziasztok a fenti mikróval küzdök.
WHIRLPOOL AVM440/WP/WH a típusa.
Hibajelenség: a panelen nem húz meg a magnetron power reléje. A grill viszont igen.
Amit átnéztem: Tápfeszek, meghajtó tranzisztor, proci feszültségek, zennerek, mikrókapcsolók...
Ha valakinek meg volna az elektronika rajzvagy ötlet( tudom reménytelen) de hátha...
Szóval elég kacifántos , pl. a timer motort az elektronikában egy kis triac hajtja...
A service manuált letöltöttem,jól jött, de sajna elektronika rajz abban nincs.
köszi
Szabi
Sziasztok, segítségre lenne szükségem.
A címben lévő gépből van itt kettő.
1.gép meghalt a vezérlő. (a proci beömlő szelepet vezérlő lába nem csinál semmit)
2.gép mindenhol vízköves + azt mondta az ex tulaj, hogy nem szívta ki teljesen a vizet és csak miután pár nap alatt kiszáradt a víz utána lehetett egy programot indítani.
Egyébként a 2. gépet teszteltem mielőtt szétszedtem, elindult a program csak valamiért szaggatottan ment az SPM motor és a labirintusnál nagyon folyik.
A 2. gépből áttettem a vezérlőt az 1. gépbe.
Ha normál programot indítok, ha teszt programot indítok ugyanaz történik.
Lúgszivattyút indít, leállít, vizet enged be, sokáig tölti túl is folyik, (alsó tálca leszedve, teraszon nem gáz had follyon), megáll, hatot villog.
Áramlás mérő adja a szaggatott jelet, vízszint kapcsoló kitisztítva kapcsol ahogy kell, NTC 60kOhm, fűtőszál 40Ohm, SPM motor direkt 230V-ról megy, ajtókapcsoló rendben, tálca úszókapcsoló rendben.
Mit csináljak vele? Rossz ez a vezérlő is? A vezérlőn víznyom, égésnyom nincsen.
Egy jó van az egészben, hogy mind a két gép ingyen volt.
Sziasztok
Az lenne a kérdésem hogy egy Whirlpool AWO 41105 üstgumiját meg lehet fordítani?
Lett cserélve egy alkatrész és már 12 éves, csak akkor akarok költeni rá, ha biztos hogy jól működik.
Viszont a gumi annyira vízköves, alaktalan hogy szivárog mosás közben a víz folyamatosan, és túl sokáig mos, lehet megzavarja az elektronikát hogy fogy a víz.
Ezt a videot néztem, de megerősítés kellene hogy megfordítható. A gumi tetején van az a rombusz alakú rész, ami alapesetben felül van, ez alulra kerülve nem okozza a ruha beleakadását?
A videon egy LG mosógép van.
https://www.youtube.com/watch?v=vIU5S0Sx-Ww
köszönöm
Sziasztok! Lenti képen a gumi xart mivel lehetne kiváltani.
Köszönöm!