Üdv Mindenkinek!
A címben jelzett mosógép programválasztáskor csak vízszintes vonalakat ír a kijelzőre. A gép nem ázott be, nincs a vezérlőpanelen semmi "elváltozás". Az egyes számú képen a hiba, a kettes számú képen a uC típusa látható.
Merre induljak el?
Köszönettel : -=L=-
Hasonlót se láttam még. Azt írja F 9 és tizenegyet villog. Reset után müxik. Látott már valaki ilyet?
Szép reggelt mindenkinek.
Sziasztok!
Kérlek olvass bele a beszélgetésbe is, hogyan ne fektessük két vállra az unortodox tervezésű vezérlőket.
A "cipész cipője" azaz a saját mosógépünkkel nem bírok. A jelnség: F42-es hibakód, azaz gőzfejlesztő NTC szakadt vagy zárlatos hibaüzenet gőzölés funkciónál. Az itteni doksi alapján az NTC 100 fokon max 3,3 kohm, de hogy 20 fokon mennyi az rejtély. A mérés szerint 20 fokon 50kohm, ahogy melegítem csökken. Szóval a generátor jónak tűnik. A vezérlő MEB DOMINO panelen szokásos Whirlpool táp, negatív ágban diódákkal, LNK305GN-nel. A furcsa számomra, hogy az 5V valójában 4,8V csak, de az egyetlen IC az egy ATMEL ATMEGA 168, jóval kisebb tápról is működik. Szóval a mikrokontroller AD bemenetén ott az NTC ellenállásától függő (mert kipróbáltam többféle stabil ellenállással) feszültség. Az ATMEGA analóg referenciafeszültsége tápfeszültség. Ha a MEB panel soros kommunikációs kábelét széthúzom, akkor F40-es kommunikációs hiba jön, úgy tűnik az ATMEGA valamelyest működik. Tápra kötésnél az egyik relét is kapcsolgatja. A tápot szkóppal ellenőriztem, teljesen jónak tűnik, plusz pótoltam a gyárilag hiányzó egyik puffert is.
Tanácstalan vagyok. Vajon a 4,8V kevés,vagy az ATMEL elveszíthette a programjának egy részét?
Kérem, a tapasztalatotokat osszátok meg velem!
Köszönettel!
Sziasztok Javítok egy WP sütőt ami kiírja az F03 hibakódot eeprom hiba.Kivettem az eepromot és nem lehet írni sem kiolvasni.Keresek eprom tartalmat ehhez asütőhöz. AKZ489IX 858549810001 Köszönöm.