Sziasztok!
Ez a receiver egy kissé megfogott.A végfok Ic (STK 2030) cseréje után is a teljes tápfesz. a hangszórókimeneteken.Kettő ellenállás elégve, ezeket természetesen cseréltem.Esetleg a új SINI-től vásárolt végfok IC rossz?A hozzászólásokat köszönettel veszem.Rajzom nincs hozzá, ez is bonyolítja a helyzetet.
Tónió
Üdv mindenkinek!
A címben említett erősítőn dolgozok, alaposan szét van bombázva. Kibontottam belőle egy marék hibás alkatrészt, ezeket pótolnám. Leginkább a végfokokkal vagyok bajban, hogy mivel helyettesítsem, mert több helyen olvastam, hogy ajánlatos lenne párba válogatott alkatrésszel dolgozni. (erősítőt még soha nem javítottam ilyen mélységekben) Eredetileg passzolok, hogy milyen végfokokkal szerelték, BD249C/BD250C kombó dolgozott benne, amit utólag építettek bele. A manual 3 fajtát említ beépíthetőnek. 2SC3181/2SA1264 kombó, beszerezhető, de szerintem párba válogatásra nincs lehetőség.
Kereszt referencia katalógus "hozza" a 2SA1186/2SC2837 kombót, ami a hq-ban kapható is, párba válogatva. Ezzel a párossal vajon pótolható?
Köszönöm mindenkinek előre is a segítséget.
Sziasztok.
A címben említett készülék bekapcsolás után 1-2 mp. kikapcsol. Ezalatt a rövid idő alatt a funkciók működnek(hangerő, bemeneti választó stb.)
Amennyire tudtam átmértem,végfokozatt,táp jónak tűnik.
Nem igazán tudom merre kellene tovább keresgélni.
Ha van valakinek tapasztalata, ötlete kérem ossza meg
köszönöm.
Sziasztok!
Yamaha psr-s500-as szinti kijelzőjének egyik fele ne működik. Minden egyéb működik rajta, kontrasztot tudom állítani viszont a jobb oldala a kijelzőnek ha feltekerem a kontrasztot teljesen elsötétül ha leveszem a kontrasztot teljesen világos. Segítségeteket kérném, hogy hogyan tudnám megállapítani hogy a kijelzővel vagy a vezérléssel van a gond?
Üdv.: Norbi