You are here

Főzőlap végül hány fázison megy?

11 posts / 0 new
Last post
kferi
kferi picture

Sziasztok!

Nem értem ezt a 2/3 és 230/400V történetet. Most akkor mi és hogyan van? Ugye ez max 2 fázis ás 230V?

Bekötés a mellékletben.

Comments
dino71
dino71 picture

Szia!
Vannak olyan indukciós lapok is amik ha egy fázisra vannak kötve nem enged csak 1-2 lapot kihajtani max fokozaton. A többinek visszaveszi a teljesítményét.

0

kferi
kferi picture

Mind ilyen...

0

Kalex
Kalex picture
*****

Szia!

Jacánál az igazság! Szerintem is egyértelmű.
Magyarországon az első ábra szerinti bekötés a jó. Az hogy milyen betű van ráírva, nem lényeges.

Kalex

1

kferi
kferi picture

Nem a bekötés a kérdés, hanem a működés megértése. :)

0

mindigehes
mindigehes picture
**

Szia!

Ne foglalkozz a rajzzal. Alapvetően ezek a főzőlapok 1, vagy 2 fázisról mennek, 2-2 zóna megy 1 fázis bemenetről. N vezető kell, és 1, vagy 2 fázis vezető. Ha 2 fázis van, akkor L1, L2 ami kell Neked. A legtöbb lapon ott van az L3 a sorkapcson, de belül nem megy sehova. (Azt szokás a sütőhöz használni)

Ha 1 fázisod van, akkor N a nulla, L1 és L2 párhuzamosan a fázis. Ha 2 fázis is van, akkor értelemszerűen N a nulla, L1 az egyik, L2 a másik. 

Van olyan főzőlap is, ahol a 2-2 zóna nullája külön van kivezetve, ott össze kell kötni a 2 N lábat is.

Ennyi. Ne misztifikáld túl, pláne ne a fesz értékekkel ;)

0

Attee
Attee picture
*

Üdv!

Ezek az ábrák eléggé összevissza vannak, nem tudom, hogy mi volt a koncepció. De a lényeg, hogy a gép 230V-os, az "N" (kék) és a "T" (kék-szürke) jelzésű vezetékek a nullára mennek. (a "T" jelölés itt megtévesztő, az ugye a régi szabvány szerint a harmadik fázis betűjele)  a lap szét van osztva két áramkörre, "R" (fekete) két zónát (+ vezérlés), a "S" (barna) a másik két zónát táplálja, ezek három fázis esetén külön fázisra mehetnek (a harmadik fázis értelemszerűen nincs használva). Egyfázisú bekötés esetén az "R" és az "S" közösítve mehet a fázisra.  A zöld-sárga meg egyértelmű.

0

Jaca
Jaca picture
****

Szia!

Ha megnézed a rajzot, akkor oda vanak írva, hogy melyik országban hogyan kell bekötni. Gonodolom a kivitel is régió szerinti. 

2

Attee
Attee picture
*

Ez oké, de ha a BE az Belgium, az az egységes uniós szabvány szerinti, a fázisok között 400V, fázis és nulla között 230V. Akor mi a t*k*m ott az L3?

0

varga jano
varga jano picture
*****

Szia Feri !
Mi van a helyszinen ?
R-S-T ? F-N ?

0

kferi
kferi picture

Szia Janó! Természetesen 3 fázis, nulla és föld. Nem az a gond, hogy nem tudom úgy bekötni ahogy a hülyebiztos rajzon van.

Sok éve van nálam indukciós főzőlap 4.8-2.2-2.2-1.8kW teljesítménnyel. /vagy valami ilyen/  Egyérteműen az 2 fázis és 230V volt a bekötés.

Viszont most sógoromnál kellene lecserélni a régi kerámialapos vackot és próbálok olyat nézni ami nem sok ampert vesz fel mert nála nincs 3x32A. Tudom lehet korlátozni a főzőlap teljesítményét.

Csak zavar, hogy nem értem mi a fenét rajzolgat a gyártó a bekötéssel. Lehet, hogy senki nem mer változtatni a rajzon? Mert ez van sok éve.

Persze mérnökként megmérhetném, hogy a 4.8 kW az kamu vagy sem és mennyit terhel arra a 2 fázisra ha minden megy, de mert működik és forr a víz, ezt a mérést helyettesítettem a gyártó marketing dumájval és elhittem amit állít.
 

0

Sponsored links