Sziasztok!
AEG Favoritsilence mosogatógép, csak a lugszivattyú megy. Bekapcsolás után lehet választani programot, ki is írja az adott program mosogatási idejét (120, 160 perc, stb...), de pár másodperc elteltével 30 jelenik meg a kijelzőn és előtte egy függőleges karakter villog és megy a lugszivattyú folyamatosan.
Dugulás nincs, elektronikán sem látni elváltozást.
Tettem fel egy videót a hibáról:
https://www.youtube.com/watch?v=wDquDS5FdSY
Köszönöm előre is a segítségeket.
Üdv.: G.
Megoldás:
Nagyon köszönöm a leírást, nagyon hasznos volt, sikerült is megoldanom vele a hiba kiderítését. Hibakód alapján ugye "víz van a fenéklemezen" hibát jelzett a gép. Lugszivattyú folyamatos működése is erre utalt, ezek alapján ebben a körben kerestem a hibát. A teszt program segített rádöbbenni a hibára, ugyanis ott nem állt ki egyből a "víz van a fenéklemezen" hibára, hanem csak állt és nem engedett be vizet egy idő múlva meg kiállt i10 hibára. Rámértem a beeresztő szelepre, ott megvolt a 220V, úgyhogy kiderült hogy az a hibás. Csere óta funkcionál rendesen a gép.
Mégegyszer nagyon köszönöm a segítséget.
Üdv.: G.
Sziasztok !
Habár én már nyugdíjas vagyok .
A kollégám kérdezte tőlem : az AEG LAVAMAT 74720(6̶)W mosógépnél , hogy tudom törölni hiba kódot ?
Adattábláról fotó mellékelve .
U.I.
A hibakód törlése a következő módon sikerült : " Ha a hiba ki lett javítva . Akkor a hiba kódot törölni kell , Azt így kell : A program. kapcsolót OFF állásba kapcsolni , a START gombot és a legközelebbi opció gombot nyomni kell . Utána a program kapcsolót balra fordítani és addig nyomni a gombokat még a LED-ek (kijelző) ki nem alszanak . " (HobbiElektronika)
Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni.
Van nekünk egy régi klímánk (aeg KWI12hu). Pár napja ki-be kapcsol magától véletlenszerűen.
Megnéztem a vezérlőpanel forrasztásokat. Kondikat cseréltem illetve a mikrokontroller infra vevő-től jövő bemenet (hidegítő) 4.7nF kondiját is cseréltem. Semmi változás. Kiszedtem a kijelzőjén lévő (használati útmutató szerint) vész nyomógombot amivel be ki lehet kapcsolni és az infra vevőjét. Azóta nem kapcsolt be csak 1x kapcsolt készenlétre.
Olvastam a tanyán hogy lehet ir vevő és mikrokontroller rezonátor hiba is.
Van valami ötletetek?
Üdv Gabi.
Keresek egy ilyen kártyát a mosógépbe
AEG 47330 inverteres (bár több (Elektrolux) inverteres gépben is ugyanilyet tettek)
ami eddig történt és mérések:
- természetesen átforrasztva az ólommentes forrasztások (sajnos ilyen hibám már SOK volt !! )
- 3 db 47uF-os kondenzátor mérve OK , helyettesítve
- 3,7V stabilizátor kivéve OK , visszaforrasztva (ekkor törött le a műanyag házból egy sarok)
- 17V ,5V megérkezik de kb.25 mp múlva a fentről jövő 17V eltűnik (gondolat: uController nem kommunikál felfelé, és leállítja a tápot a (felső=)fővezérlő )
- FONTOS !! egy másik gépből kiépített ugyanilyen inverter kártya betéve a "hibás" gépbe , RENDBEN üzemel a mosógép
lásd a képeket
ha van valakinek gondolata, kérem ossza meg.
üdv attila.p