Sziasztok!
A fenti gép digilapján található CXA2150AQ ic melegítésével lehet tarós üzemre bírni a gépet, hidegen ki-bekapccolgat.
Volt-e valakinek ilyen hibája, ic vagy esetleg valami más is lehet ?
Köszi az ötleteket.
Laci
Sziasztok!
Van egy Samsung UE48H6200 TV. A háttérvilágításnál 3-4 helyen a LED nagyon világít? Ez LED hiba, vagy ennek van valami vezérlője ami megkattant?
Feri
Üdv.
A következő bajom van a fenti tv-vel:amúgy megy tökéletesen de a kép elég furcsa.
Az eltérítés (H) nagyobb mint kellene, a kép jobb oldala eléggé kilóg, és a kép erősen trapéz-torzított(a MINDIGTV EPG-je felül a kép szélétől kb. másfél centire van, lent pedig kilóg a képből).Sztem ha csak balra tolom nem elég a sorméretet össze kéne húzni.És persze a trapéztorzítást is korrigálni.
Kérdések:
-ezt elég szevízmenüből korrigálni, vagy javítást igényel(tudom nehéz látatlanban)
Ha elég a korr. akkor ha vki leírná, hogy jutok be a szervíz menübe, azt megköszönném.
Ha jav. kell akkor behozom a műhelybe.
Barát és sokat nem szeretnék vele elb...kodni, mert pénzt nemigen látok belőle(ez a falu átka mindenki barát)
Köszi Attila
UI. igyekeztem részletes lenni, remélem elég volt az info
Sziasztok!
Nevezett készülék kb. tíz percig kifogástalan, majd csíkok jelennek meg és eltűnik a kép. Feszültségek, amiket ellenőrizni tudtam jónak bizonyultak. Hűtésre/melegítésre nem reagál. Ha pár percre kikapcsolom, ismét jó a kép amíg "be nem melegszik". Tapasztaltabb kollégáktól kérdezném: lehet, hogy ez kijelző hiba?
Köszönettel: Kiss Z.
Nos mivel a jó/rossz állapotot összehasonlítva kiderült, hogy több feszültség is eltűnik a t-con panelon, rendeltem bele másikat. Mostmár biztosan kijelenthetem az okozta a hibát.