Helló !
Előre is bocsánat a moderátoroktól, de a címet nem akartam hosszúlére ereszteni.
Tehát: egy műszer előlap felújításhoz keresem az EMG és/vagy EMG-ORION által használt régi betűtípus PONTOS NYOMDAI megnevezését vagy pedig egy olyan, a netről letölthető betűtípust, ami azzel az EMG-s betűtípussal megegyezik. A betűt egyébként világszerte használták a 30-as évektől a 60-as évek végéig. Én elektromos témájú hírdetésekben és EMG műszer előlapokon találkoztam vele.
Más betűtípus NEM érdekel, tussal-szabványbetűvel NEM írok az előlapra, kizárólag az ominózus betű neve vagy egy vele megegyező TTF neve érdekel. A gép előlapját eredeti külleműre szeretném összehozni.
A képeken a kívánt betűtípusból látható példa. Vékony és vastag fajta is érdekel (bár feltételezem, hogy a nevük ugyanaz lesz, csak egyik regular, a másik meg ugyanazzal a névvel bold).
Megköszönök bármilyen segítséget.
Mivel sikerül egy ilyen drágaságot szereznem, szép lassan (kevés az időm) a köz javára adom! Pár oldal már felkerül és bizom benne a héten a teljes anyag felkerül! Ebbe a katalógusba az utolsó években gyártott műszerek is benne vannak, mint az EMG digitális szkópja és a 1560.
Jó nézelődést és sok műszervásárlást kívánok!
http://regimuszereklhanzi.5mp.eu/web.php?a=regimuszereklhanzi&o=m0VBJxs4XI
Leiszt Jani
Régi Magyar Műszerek
Sziasztok !
Kaptam egy műszert de nem tudom ,hogy mit lehet vele kezdeni.
A Neten sem találtam róla semmit.
/biztosan bénáztam./
Nagyon megköszönném ha tudnátok róla valamit mondani.
Ahogy nézem még egy hitelesítő matrica is van rajta.
Csatolok róla képeket.
Akli ismeri, köszönet neki a segítség.
Sziasztok ElektroTanyások!Segítségeteket kérném azzal kapcsolatban hogy egy 100 mikroamperes végkitérésű mérőműszerrel ellenőrizhető-e az akkumulátortöltő töltőárama /előtét ellenállás beiktatásával/.Ha megvalósítható milyen módon? Köszönettel: Sanyomano.