Üdvözlet mindenkinek. A fent nevezet tv időnként jól működik majd átlósan becsíkol, fekete-fehérre vált később teliben kékre.Csatornaváltásra ismét kép majd, kezdődik előlről a folyamat. Mérések alapján nagyjából minden rendben.Szemre a lineáris tekercs környékén melegedésre utaló elváltozások (ellenállások ill. a tekercs bevonata)láthatók. Előre is köszönöm a segítséget.
Sziasztok! Felrobbant alkatrészt szeretnék azonosítani. Köszönöm T.
Udvozletem a Tisztelt KollegaUraknak!!!
Egy , a cimben szereplo,TV javitasaban szeretnek tanacsot,segitseget kerni.A keszulek zarlatos sortranzisztorral kerult hozzam.A tulaj azt mondja hogy kb 1-2 evvel ezelott mar volt javitva ezzel a hibaval,akkor kerult bele egy C5583-as tranzisztor.Ugyan akkor cserelve voltak a C-E-be levo impulzus kondenzatorok is es tobb kontakthiba "elharitas" nyomai latszanak a sorvegfokban.SM-et innen a Tanyarol letoltottem.75W-os izzoval terhelve a sorvegfok tapjat,az ugy nez ki hogy rendben van.Rajz szerint,a sorvegfokban,FJL6920-as tranzisztor mukodik.Azt meg is tudom rendelni a TME-tol.Az impulzus kondik is cserelve lesznek.A kerdesem az volna,hogy mire figyeljek meg kulonosebben oda,mik a tipus hibak? Mivel a keszulek Magyarorszagrol szarmazik es ott is gyartottak,bisztos a Ti kezetekben mar tobb is megfordult.
Kossz a segitseget,Peter
Sziasztok!
A TV megy egy ideig, majd elkezd rohadni a kép, cikázik, majd leáll a VS táp, mert a logic panel leállítja. Majd egyszer csak újra jó, majd megint nem indítja a VS-t. A táp jó indítva megvan a 175V. Azt kell eldöntenem, hogy az Y-sus rohad vagy a logic.
Találkozott már valaki ezzel?