Üdv!
Ez a készülék "rendesen" üzemel, csak néha egy a hangszóróból hallható pattanás után elmegy a kép úgy mintha csatornát váltana
és kb1 mp után vissza is jön halk sustorgással és üzemel tovább rendesen.
Ezt rapszodikus időnként teszi, tuner , és AV rol is .Van mikor bekapcs után rögtön 1-2 szer eljátssza, de mar volt, hogy fel óra után tette.
Mérni még nem mértem, hátha valaki kapásból tudná a választ :-)
Sziasztok!
Több tv tápegység szabályzókörében láttam hogy a szekunder oldalon van egy tirisztor. Ennek anódja a sortápfeszültség váltakozóáramú pontjára van kötve, és a katódján előállít valamilyen kisebb feszültséget. Nem veszélyes ez egy kicsit? Valaki tud erre magyarázatot adni miért így van megoldva, mi a feladata ennek a tirisztornak?
Köszönöm előre is!
Boldog Új Évet!
Üdv mindenkinek.Van ez a szűz tv,a sortranyó zárlatos volt a c 5388,kicserél,tv mükszik.Vagy 5-6 elkót cseréltem a tranyó környékén de csak melegszik rendesen .Amugy kitünő minden,kép hang stb ,valami ötlet kellene hogy,melyik elkót vagy mit cseréllyek benne,ha valaki járatos ebben a tipusban megköszönném.......CSináltam 1 s2055,és 1 d 5....,meg 1 ba 157 es ből ,egy kittet.Ment 5 órán keresztül,olyan 45 c körül van a hőfok.Szerintem,már jó lessz,kitünő minden,kép hang stb most már a táp is majdnem hideg eddig az is melegebb volt.Biztos számít,az a pár alkatrész csere is,Köszönöm a segítséget,mindenkinek.
Sziasztok!
BU808 hibaval jött (ekkor allandoan piros led vilagitott), ezt helyrehoztam most nem melegszik, de most meg táviranyitoval nem tudom kikapcsolni.
Kikapcsolaskor a videojel megszünik, nagyfesz marad sötétszürke háttérrel, a zöld led nem vált pirosra egy pillanatra sem, az optokopleron a feszültség (7.8V bekapcsolaskor, 7.6V kikapcsolaskor).
TV-t ahogy bekapcsolom a nyomokapcsoloval azonnal indul.(nincs stby), nem hiszem hogy eprom hiba lenne mert minden program/geometria jó. Szekunderen az optokopler meletti BC548 jó.