Sziasztok! Az erősítő végfok rész működik, de a végfok panelre szerelt védelmi rész, ami a relét is vezérli nem működik, relé nem kapcsol be. Már ebben a részben több alkatrészt cseréltem, mert barkácsolták és mivel a "szerelő" nem tudta megjavítani, így kikötötte az egész relés részt. Rossz tranzisztorokat rakott bele, ellenállásokat, kondikat is cserélt, de feladta. Az általam megjavított védelem sok órás munka után jó lett, de pár nap után megint nem akar bekapcsolni. Valakinek van erről a részről kapcsolási rajza? A CPA1200B erősítőről van rajzom, de azon nincs rajta a védelem rész. Ez nem 1-2 alkatrészből álló elektronika, hanem a koppanásgátló meg a DC figyelő rész van egybe építve a végfok panelen. Mellékelem az erősítő belső fényképét a végfok panellel együtt. Ez azért fontos, mert van olyan végfok, ahol a panelen ennek a résznek az alkatrészei hiányoznak, a védelmet külön építették ki.
Üdv, mindenki!
Egy, a címben levő kis keverőpult került kezembe beázás-megfürdetés gyanújával. A nyák alsó része vízköves, rászáradva valami cukros lé. Ez "természetes" egy road-oló keverőpultnál, a zenész közelre tette a "védőitalt", vagy "csak" beleborult, stb.
Isopropil-alkohollal megtisztítottam a NYÁK-ot, s mikor "steril" állapotot mutatott, tápra dugtam. A mono (mic-in)csatornákra nem lehet vezérlést adni, mert szinte rögtön fehérzajt ad ki magából, és ezt még lehet is "hangszínszabályozni". A sztereó (line-in) csatornák hibátlanok. Azóta leszedtem az SM-et, és nem lepődtem meg azon, hogy ennek a keverőnek az az "extrája" -és a neve is- hogy egy naggyon speciális, (darlingtonos, pfff) XENIX-előfokja van. A gyanúm az, hogy ezek tranzisztorok nem kedvelték a +48V-os fantomtápot minden lábukon. A tápok rendben vannak, de csak feszmérővel néztem. Meg, egy tápbuszról megy minden, és csak a mono csatornák zajosak.
Egy feszmérővel, és egy forrasztóállomással a kezemben folytassam-e a javítást, vagy mindenképpen szkóp kell betegség megállapításához? Ha tranzisztorok cserére szorulnak, elegendő-e nyitófesz és béta-mérés (a kicsi, sárga digiműszer-utánzatommal) vagy rögtön tranzisztorkarakterisztika-rajzolós ismerőst szerezzek be?
És ami a topik nyitásának a legfőbb oka: Mi okozza a fenti jelenséget? Értem úgy, hogy a hibás tranzisztor miközben erősíteni még erősít (ha a zajt leszámítom, a mikrofon jele is kijön, "normális" szinten, csak 70% zajjal) mitől generál fehérzajt? A darlingtonok munkapontjai? Vagy valami más? Nekem már ez a "megy is, de mégse" állapot is kissé magas. Láttam már zárlatos, és szakadt tranzisztort. De zajosat??!
Minden pozitív, és segítő szándékú ötletet szívesen fogadok!
Tisztelettel: Czink Attila
Sziasztok!
Egy CD lejátszóban cserélni szándékoztam a gyengülő Philips VAM1202 típusú futóművet. Volt raktáron két darab, néhány hónapja vásárolt, új bontatlan futóművem, de egyik sem működik. Az első amit kipróbáltam olyan, mintha egyáltalán nem működne a lézer, csak fókuszál és ráindít a CD-re. A másik ide-oda pörgeti a CD-t (szó szerint) és a végén kiírja, hogy "disc error", ha visszateszem a régi futóművet akkor működik ahogy régen.
IGEN megnéztem, hogy a rövidzár a kis nyáklapon fel van oldva (le sem volt forrasztva), látszólag nincs semmi különbség a futóművek között. Ennyire peches volnék?
Tisztelt Szakik!
Egy ismerősöm fordult hozzám ezzel a kéréssel, hogy milyen módon (módokon) lehet ezt itthon beüzemelni.
Kiindulási alap hogy a legegyszerűbben és a legolcsóbban.(meg persze legyen üzembiztos)
Ehhez kérnék tippeket.
Amerikai eredetű készülék, 120V 60Hz, rajza a itt a tanyán, 13 oldal a táp rész.
Köszönettel D A