Sziasztok. Címbeli hibába futottam bele. Szemrevételezéssel nem látszik semmi. Hdmi csatit cseréltem, semmi. Spi tartalmat cseréltem semmi. Szerviz menüben be van kapcsolva a hdmi. Scart és a vga működik. Csak 1 hdmi van rajta nem tudom másikon megnézni.
Sziasztok!
A címben említett LC260EXN kijelzőt és a T.MSD309.B51 maint nálam hagyták különböző sérült készülékekből. Mivel a main a tunert már nem vezérli, és a műhelyembe kellene egy nagyobb monitor, úgy döntöttem hogy összeházasítom őket.
Sikerült is a dolog, működik szépen, de mivel a mainhoz csak olyan szoftvert találtam ami hasonló paraméterekkel bíró (LTA320AN01)kijelzőt vezérel - a képen a kontúroknál pixelesedik kissé. Valójában így még használhatatlan, de az alap színek és méretek stimmelnek.
A dokumentáció szerint mindkettő 12V -os 30Pin-es 1ch 8bit LVDS vezérlésű. Csak az egyik LG a másik meg SAMSUNG. Valami különbség mégis van...
Szervízmenübe elvileg be tudok menni (ha végre bekötök egy infra vevőt hozzá), a szoftver blaupunkt tv-hez volt eredetileg.
Ha lenne egy másik dump ami ehhez a kijelzőhöz való, az jó megoldás lenne...
Vagy esetleg az LVDS kábellel lehetne valamit variálni, ércsere, jeida - nonjeida beállítás vagy valami hasonló érdekelne.
Előre is köszönöm a segítséget!
Joco
A megoldás: kijelző 9-es lábára 3.3V-ot kell tenni hogy jeida módra váltson.
Sziasztok! :)
Segítségeteket kérem ennek a TV-nek a javításához!
Áram alá helyezve azonnal elkezd folyamatosan villogni a standby LED.je. Kb. 2s-ig világít utána kb. 3s szünet. Távirányítóra nem reagál.
Tápfeszültségek a készenléti állapotnak megfelelőek.
Ha megpróbálom a távirányítóval bekapcsolni, a TDA8130-as stab. IC 4-es lábán 1-2 tized V feszültség megjelenik, és néhány másodperc múlva visszaesik közel 0V-ra, de nem ezt a bemenetet tiltó TP072-es tranzisztor húzza le.
Ha az IC-nek ezt a lábát kiforrasztás után magas szintre húzom egy 10kohm-os ellenállással, a 8-as lábon megjelenik a +8V feszültség, de a LED továbbra is villog.
Mit tanácsoltok? :help:
Üdv.: Csabafi54
Köszönöm mindenkinek, aki hozzászólásával segített a probléma megoldásában!
LG 55LM6200 Screen goes dark after a few minutes, suspect protection mode is engaged-- no sign of thermal issue. On power board there is a LED, blinks amber in 4 blink cycles. Measured voltages ok, both backlight strips appear to be good. I have the SM, there is no reference to this power board LED, beyond the fact that it is there. Does anyone know what the blink codes are for these LG power boards? Thanks!