Sziasztok kedves tanya lakók! A fent említett tévé került ma hozzám :) , sokszorozó zárlatos volt UNITRA TPN 31 :doubt: .Ezt ki cserélve már ment is de a képcsö totál le van gyengülve. :falfej: Zöld ágyú szinte már halott + visszafutási csíkok :redsad: így nem szivesen adnám vissza a gazdájának :yes: szeretnék tanácsot kérni hogy, ezt a cső fajtát érdemes regenerálni :hmmm: ? vagy képcsőcsere.Válaszokat köszönöm! Zsolt
Sziasztok!
Előzmény:
Van egy 1,5 éves fent említett televízióm, az előző tönkrement egy vihar során, és a biztosító által lett ez megvásárolva. Kb 2 hónapja egyik este megnéztem valami filmet, majd reggelre nem lehetett bekapcsolni, standby nem volt, nem lehetett bekapcsolni, viszont a hátulján lévő optikai csatinál volt fény. Elvitte a szerviz, garanciában cserélték a main-t. visszahozták, beüzemelés megtörtént, csatornákat megtalálta. Kikapcsoltam, és innentől fogva nem lehetett visszakapcsolni. Srác még városon belül volt, visszavitte.
Pár napja meghozták. Beüzemeltem, minden csatorna megvan, ki/be lehet kapcsolni. Viszont kikapcsolás után nincsenek meg a digitális kódolt csatornák, illetve látszanak, csak nincs hozzáférés. Ha megcsinálom a beüzemelést újra, akkor addig, amíg nem kapcsolom ki, nézhető minden. Kikapcsolás után csak az m1, m2, m4, info stb. Kicseréltem a CI modult a lányom tévéjéből. Az övé csere után is ok, az enyém nem. Természetesen a CI modul ki/be rakása kikapcsolt tv-nél történt, mert azt mondták a szervizben, hogy nem e ettől ment tönkre újból. Állítólag az, hogy mennyi ideje van a szervizben a tv, nem jelent semmit, tehát cserét nem kérhetek.
Köszönöm előre is, ha valakinek van valami ötlete.
Balázs
Üdvözletem!!
Lenne egy a címben említett Tv aminek nincs megvilágítása. Ledeken kétszer is végig mentem egyesével , mind tökéletes.
A Tv elindul, reagál, az LCD-t megvilágítva van kép.
Hátha valaki konkrétan tudja (mert éppen típusbetegség), hogy mi lehet gond mert már találkozott vele , és tudja esetleg mit kellene cserélni a tápon, vagy tud segíteni mit kellene megnéznem, esetleg cserélnem. (ahogy olvasatok ezeknek általános hibáik vannak)
Választ előre is köszönöm.
Üdv,
Scudo
Üdv mindenkinek!
SAMSUNG PS 42 B 451 tipusú plazma tv hez keresek rajzot vagy esetlegha valaki tudná a chassis számot