Szasztok . Hogy lehet biztonságosan összerakni a tepsit ennél a Kínai remekműnél . Egy U alakú keretet kellene felüliről rá csúsztatni a tepsire meg lcd-re , de annyira passzos , hogy LCD lap nélkül is alig megy rá , az alsó keretet is tolódik befelé , vissza lehet tuszkolni a helyére, de a lap tuti nem élné túl . Kijelző LVU430NDL , két led csík van benne , igaz szétszedni is necces volt , csak van valami technika . Így még nem jártam , szétkaptam , de nem tudom összerakni .
Tisztelt Elektrotanya !
ERNŐ vagyok,most léptem be az elektrotanyára,üdvözlök mindenkit.
Egy ORION T2120MTX-SILVER chassis EC1PT90 típusu TV Javitásához,szeretnék tanácsot,vagy kapcsolási rajzot kérni.
A hibajelenség a következő:
A tápegységet a sorkimenőn át 60W-os ízzóval terhelve,az 5V-os standby 7805-ös ic bemenetén kb 4,75V-ot mérek.Ha az ic kimenő lábát szabadon hagyom,akkor a bemeneti lábon 8.5V van ami a schottky dióda katódjárol jön az eredeti 12V helyett.
A stab IC jó mert kicseréltem, a körben levő LM317-es ic bemenő lába a levegőben.
Mi terhelheti ezt az egész 12V-os kört?
A PT190-es rajz nem azonos az EC1PT90-es rajzzal mert pl. ebben 2db 7805-ös van.
Ha valaki tud tanácsot vagy rajzot adni elöre is köszönöm.
Üdv: ERNŐ
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni van egy Sony LCD TV-m és a kép duplázott lett rajta a menü is kétszer jelenik meg rajta. Az eredeti helyen látszik hogy sor hiányos, valószínű ez jelenik meg lejjebb még egyszer. Elképzelhető hogy a 3D hiba miatt van talán?
Köszi a segítséget.
Imre