Sziasztok.
Új vagyok a fórumon, szabályokat elolvastam, remélem mindent rendben csinálok :) Ha nem szóljatok nyugodtan.
Olcsó pénzért beszerezhetek, egy Tektronix 453 régi 2 csatornás 50Mhz oszcilloszkópot. A gond az, ahogyan a címben is említettem a katódsugár ( remélem ez a helyes megnevezése ) megjelenik egy pillanatra majd egy 2 másodperc után eltűnik. Amit megfigyeltem, hogy a katódsugárnak a képcsövön maradása az függ az Intensity beállítástól.
Tehát, hogy ha az Intensity potit letekerem minimumra, akkor a katódsugár bekapcsolás után megjelenik egy 0.5 másodpercre, de amikor a potit feltekerem a maximumra, akkor a bekapcsolás után képernyőn marad kb. 1,5 vagy talán 2 másodpercig is és megint eltűnik.
Tehát ez mindig bekapcsolás után történik, ha bekapcsolva hagyom a készüléket akkor többet nem jelenik meg. Ki kell kapcsolnom és megint vissza, hogy megjelenjen egy időre.
Remélem érthető voltam. Ha esetleg kell akár videót is feltölthetek a jelenségről :)
Az érdekelne, orvosolható e a gond, mert ha igen akkor megvenném a készüléket és ha igen akkor hol kezdjem a keresést :) Nem vagyok gagyi az elektronikához mivel mérnöknek készülök, de szkópot még nem javítottam.
Aleksz
Szép napot Mindenkinek!
A fenti műszerhez keresek kollégát, aki 2 darab ATMEGA 328 IC-t felprogramozna a csatolt képen látható készülékhez. Verziószámot nem tudok. A két üres, új IC-t postán tudok küldeni ha így jó.
Természetesen rosszul kisütött kondenzátor okozta a halálát.
Jó lenne újra használni, ha már van.
A fáradozást nem ingyen kérem!
Ha valaki tudna segíteni kérem írjon privátban a továbbiakat illetően.
Kellemes Húsvéti Ünnepeket Kívánok minden Tanyalakónak!
Üdvözlettel, Galibali
sziasztok: egy kis segítség kellene,
a műszer nem mér helyesen kondenzátort in-circuit üzemmódban, kiforrasztva jól mér.
Ellenállást, diódát helyesen mér in-circuit és kiforrasztott üzemmódban is
Rezonátor működik minden üzemmódban. Ellenállások, félvezetők mérve, jók, tantálelkók cserélve
A flash IC -re (programra)gyanakszom, kellene hozzá egy működő program
IC típusa: PIC 12F508I
Bálint
Helló ! A címben megvésett Philips PM5661 vagy PM5662 waveform monitor/vektorszóp bármilyen műszaki leírását keresem megvételre ! A google nekem nem barátom, csak egy általános brossúrát találtam róla, más semmit. A szokásos szeméten kívül. Még a philips magyarország is a pofámba röhögött.
NEM a vektorszkópok, wavemonitorok működési és használati leírása érdekel, hanem kifejezetten ennek a két típusnak a leírása ! Gondolom, hogy ennek a gépnek nem egy örgöglakat a működése, de még sosem volt ilyen gépem, tehát nem egy kellemetlen túlterheléssel, hibás beállítással akarok kezdeni a vizsgálata során.
Ha bárkinek lenne elfekvőben ehhez a gépekhez bármilyen leírása, akkor azt szkennelésre szeretném elkérni (de ha az illető lemásolja nekem 300 dpi-vel, akkor azt is megköszönöm és megfizetem). Ha eladja az illető a leírást, akkor meg megveszem. Akárhogy is, nem kívánom ingyen a dolgot. Köszönöm.
A mellékelt képen látható, hogy kiről beszélek. A színe lehet más.
Bármilyen megoldás érdekel. Inkább privátban várnék választ, mert nem tudok elég gyakran ide jönni. Köszönöm.