Sziasztok.
Korábban írtam a fenti gépről, de kiderült, hogy az alaplap rossz benne.
Az lenne a kérdésem a hozzáértőktől, hogy milyen másik alaplappal tudnám kiváltani úgy, hogy a proci (socket 775 intel core2quad 2.4GHz) a memória (ddr2 800 MHz) és a videokari (pcie x16 foglalat) nameg a táp (ATX) maradhasson? Meg olcsó legyen!
Köszi a segítséget.
Sziasztok!
Adott egy Acer Aspire 7520 alaplap. Töltőt rádugva a töltés jelző LED világít, viszont a bekapcsoló gombot megnyomva nem történik semmi sem. Bekapcsoló panel volt már tesztelve másik gépben, szóval azzal nincs gond.
Ahogy láttam, ez egy eléggé sűrűn előforduló hiba ezeknél a gépeknél. Valamit típushiba lehet? Esetleg valaki tudja, mi szállhat el benne ilyenkor?
Ugyanez az alaplap van az Aspire 5310, 5520, 5720, 7520, 7720 gépekben is.
Előre is köszönöm a segítséget!
Sziasztok!
Párom most hívott telefonon,hogy a kisfiam valamit elnyomkodott a laptopon,és a képernyő kijelzés elfordult 90 fokkal.A két széle nem látható az lelóg az ernyőről.Mit lehet tenni az eredeti állapot visszaállítására?Az op.rendszer Vin7.Köszönettel Reparator1
Üdv!
Fenti gépet azzal a jelenséggel hozta a gazdája, hogy villog a kijelző. Korábban cserélték az LCD-t törés miatt, de nem az eredeti tipust hanem hasonlót tettek bele. Az villogott így tettek bele egy másik példányt. De az is villog. Ekkor került a gép hozzám.
Az eredeti LCD (Optronics B156HAN01.2) nem villog, a csere (LG LP156WF6 (sp)(b2)) rendszertelenül pár másodpercenként egy pillanatra kialszik. Sokkal gyakrabban csinálja ha a hálózatról van üzemeltetve a gép.
Az
ajánló oldalon az eredeti helyett az LP156WF6 (sp)(b1) tipust ajánlják, de az
összehasonlításban nem látok különbséget sem az eredeti, sem az ajánlott ill. beletett között.
Az LCD csatlakozóján nincs oka a villogásnak. Sem az LCD-táp (16V), sem a vezérlő jelek (engedélyezés, fényerő) nem ingadoznak. Viszont a LED csatlakozóján (kb. 36V) a villogás ütemében kb. 10V-os esések vannak. Tehát nem a LED-ekkel van a baj, hanem az inverter áll le.
De vajon miért? Miért függ a táplálás forrásától? Mindkét táplálásnál (akku, hálózat) 16V van a LED táppontján.
Mi a különbség az ajánlott (b1) és a beletett (b2) kijelző között? A (b2) valami titkolt változat lehet, mert nem találtam róla adatlapot.
Köszönöm a segítséget!
sanyika45