Sziasztok!
Megörököltem ezt a laptopot. Gondoltam tennék vele egy próbát mielőtt keresztet vetnék rá. A gép kórelőzménye az, hogy a billentyűzetére borult egy kis makaróni, és miután a billentyűzet ki lett szedve takarítás céljából száradás után a gép nem kapcsolt be többet. Én teljesen szétbontottam a gépet, az alaplapot miután lecsupaszítottam amennyire csak tudtam, betettem a mosogatógépbe (hiszen a spagettis tányért is odatenném). Mosás után feltettem a radiátorra egy napra az alaplapot és ezek után a laptop már bizonyos szintig hajlandó bekapcsolni. Rosszabb esetben kivilágít a zöld (power) LED felpörög a ventilátor egy pillanatra de egyébként semmi nem történik (HDD nem pörög fel), változó idő után a gép magától kikapcsol és újból visszakapcsol magától, de nem éled fel. Néha azonban rendesen is be lehet kapcsolni a gépet és ilyenkor úgy tűnik, hogy rendesen működik, azaz nem teljesen, mert ha egyszer sikerült bekapcsolni akkor viszont hajlamos magától kikapcsolni... A segédtápok úgy tűnnek megvannak, tulajdonképpen mi vezérli a ki-/bekapcsolást?
sziasztok
Acer Ferrari 3400 notebook setup-jába nem tudok belépni.
Egyszer összeomlott rajta a windows de hiába nyomkodom a setupba lépéshez az F2 -t nem történik semmi. Igy meg nem tudok rá semmit telepíteni mert nem tudom beállítani a bootsorrendet a setupban. Checksum errort és bad date and time -ot is üzen.
Csak nem kinyuvadt a BIOS-om? Próbáltam neten talált leírás alapján "Crisis disket" csinálni bios állománnyal együtt pendrivera ,hogy megpróbáljam frissíteni a biosát de ezzel sem történik semmi. Valamiért nem rakja fel a biosát ujra.
Kérem akinek lenne ötlete ,hogy ,hogy bírnék életet lehelni ebbe a gépbe irja meg.Kisgyerekeknek nagyon hiányzik a gép!
Apropó: notebookokban hol van vagy van e egyáltalán kis gombakku a setupadatok meg az idő tárolására mint az asztali pcknél?
előre is köszi minden javaslatot!!
sandor
Sziasztok!
A fenti laposhoz keresnék tápaljzatot. Nem tudjátok véletlenül honnan lehet beszerezni?
Üdv Krisz
Hoztak egy ilyen csodát hogy kékhalál után nem lehet telepíteni. Saját odd-t nem lát usb-sről telepítő indul, de de ott is kékhalál van még a legelején. 2 hdd-t is lehet a vasba tenni mindkét csatinál ugyan ez a helyzet. Tuti valami a déli híd körül van. Kérdés hogy csak sima bga felválás, vagy maga a chip kuka ? intel af82801ibm van benne, hűtés természetesen nincs rajta. Bios beállítás és alapvető dolgokat hagyjuk, mert nem beállítás kérdése.