Sziasztok,
megakadtam egy ilyen monitorral. Kb. 1 éve javítottam, akkor át lett kondizva (beleértve a primer puffert is) és működött is.
Most konnektorba dugva egy pillanatra narancssárgán felvillan a LED, azon kívül semmi. Háttérvilágítás sem indul egy pillanatra sem. 12V és 5V megvannak, 3, 3V is jónak tűnik de életjel nem látszik a LED egyszer felvillanásán kívül.
Mi lehet? Eddig táp-inverterjavításra mind elindult...
Köszi.
Sziasztok!
A fent nevezett monitor nem ad képet, csak egy pillanatra. De ennek a háttér világítása már ledes, rajzot nem találtam hozzá. Valaki találkozott-e már ezzel a fajta monitorral, hogy merre kezdjem? A tápban nem találtam hibás elkot, de a min-bordon sem, tápok 5V, 3.3V, 19V . A kijelző háttér csatin milyen feszeknek kellene lenni?
Van egy Acer AL1715 típusú monitorom, ami induláskor 3-4 másodpercig rendesen mutatja a képet, majd nem látszik semmi. Elemlámpával bevilágítva látszik halványan a megjelenített kép. Innen gondlom, hogy a háttérvilágítással lesz probléma.
Valamint halk ciripelő hang is hallható, mikor a monitor nem ad képet.
Nem igazán tudom, hogyan tudom kideríteni a hiba pontos okát, ezért gondoltam, hogy itt kérek segítséget.
A segítségeteket előre is nagyon köszönöm!
Sziasztok acer al 1731-es monitorhoz keresnék AM939 VL903-as controll panelt illetve AM939 VP903-as táp panelt aki tud segiteni kérem jelezze. üdv
"FONTOS! Olyan fórum téma nevet válassz, ami beszédes, minél pontosabban illeszkedik arra, amivel kapcsolatban írsz. Egy lehetséges jó elnevezés
pl: ORION LCD PT26S chassis 17MB12-2, a tápja nem indul
Az nem elég, hogy pl: "LG LCD-TV" vagy "HP laptop" és hasonlóak. Illetve érdektelen, nem releváns információt se tartalmazzon a cím!
A helytelenül elnevezett topik felfüggesztésre kerül! Nem lehet majd hozzászólni, amíg ki nem javítod a címet.
A hibás cím utólagos javítása a "Szerkesztés" fülre kattintva végezhető el."