Jó napot mindenkinek. Érdekesség került asztalra, Asus N751 laptop 17.3 lcd. Kijelzőn egy karc se ütés se semmi. Próbáltam más LCD-vel jól megy. Tehát hibás kijelző,T-con körüli hiba de hol keressem?Edp vezérlő az egy OISWL-0167C, ő az első gyanús?
Sziasztok !
Hozzám került egy Acer AL 1716 A lcd monitor. Kb 30 perc rendes üzem után lekapcsol készenlétre.(sárga led folyamatosan világít ) Vissza kapcsolva mindig rövidebb a működési idő. Kb 10 másodperc. A csövek nem vibrálnak, szépen egyenletesen működnek.Kondik nem púposak,látszólag jók. Volt már más szerelőnél de nem tudták megcsinálni.Van valakinek valami ötlete mi lehet a baj?
Köszönettel belfi.
Sziasztok.
Került hozzám egy a címben jelzett monitor "megnézésre". A jelensége az volt, hogy bekapcsolás után csak "kattogott" mintha relé lenne benne, és a power led is csak villogott. Szétszedés után az első volt az elkók cseréje, bár tudtam, hogy nem ez oldja meg a problémámat. A kattogás az inverter felől jött, és a tápot is lehúzta kattanáskor. A fénycső hibáját kizártam, egyrészt teszt fénycsővel, másrészt a kattogás fénycső nélkül is meg volt. Gyorsan ki is cseréltem az inverteren levő hibrid áramkört amitől a monitor látszólag megjavult. Össze is raktam, és járattam teszt képen (most is az megy). De majd 2 órás működés után vettem észre, hogy időnként mintha szellemképes lenne, azaz a képernyő bizonyos részein ilyen zöld színű csíkozódás látszik.
Van valakinek ötlete? Vagy találkozott már valaki ilyen hibával? Köszi. Ha szükséges megpróbálom lefotózni a hibajelenséget.
Sziasztok!
A fenti monitor működik , a menü bejön, de a bemenetre kapcsolt (akár HDMI, akár VGA) jel nem jelenik meg a kijelzőn. Bekapcsoláskor 'csekkeli' a bemeneteket, de nem talál jelet. A main board típusa BN97-05487a. Semmilyen égésnyom vagy más látható hibát nem találtam. Segítségeteket kérném, lehet e kapni valahol ilyen main boardot? A google nem talált hozzá hasonlót. Esetleg a javításra van e némi esély? Előre is köszi minden tanácsot!
A tapasztalt kollégák tanácsát megfogadva cseréltem az eepromot, firmware frissít, és örül!! Köszönet a tanácsokért!