Sziasztok
Adott a címben szereplő csoda.Képcső csere után a geometriai méreteket állítottam,sikerült is ,de kilépni már nem tudok a vol+,és pr+ ,főkapcsolóval. Mi a megoldás? Várom segítségeteket.Minden működik,de a sam módból nem tudok kilépni!
Tisztelt fórumozók!
Segítséget szeretnék kérni a fent említett televízió javításához.
Én átnéztem a fórum összes hozzászólását a témával kapcsolatban,de nem kaptam hatásos választ a hibára.
A hibajelenség a következő:bekapcsoláskor kb 2perc múlva hajlandó elindulni a tv,úgy,hogy utána normálisan működik.A bekapcsolás után úgy fél perc elteltével 26-os hibakódot,amíg be nem indul.Azt már tudom,hogy a képcső felfűtésével van probléma,de a G feszt már nem lehet tovább állítani,mert megjelennek a csíkok a képernyőn.A kérdésem az lenne,hogy mennyinek kell lenni a képcső fűtőfeszültségének? Van-e valamilyen alkatrész ami befolyásolja ezt az indulási módot? A képcső áramkörén minden feszültség szinte tized volt pontosságra stimmel.Még annyi,hogy ha kikapcsolom a készüléket a távval,majd újra be néhány mp elteltével,akkor is kell neki kb fél perc az induláshoz,ekkor hibakód nélkül indul,de szerintem ez az idő is sok. Ha valaki tud kérem segítsen(exGelkásra nagyon számítok).Köszönöm.
Üdv!
Hozták ezt a mono TV-t: 21MG10E, táphibával, nem is indult. Amikor elindult derült ki, hogy hang AV-ról van, de antennáról nincs. / Lehet, hogy beltériről használták, és ezt nem is vették észre, de ezt nem említették /
Antennáról amikor a hangot erősítem, akkor a hangerő növekedése a képen látszik, szinte minden lépésnél kattanás van, csak ami hang kellene, az nincs, majdnem süket.
Különben minden funkció jó, kép is.
A menü-ben a hang beállításnál egyikben sincs hang, most az Euro-ban van. A memória IC csinálhatja ezt a hibát, vagy máshol kell keresni?
Üdv: formasu
Üdv Mindenkinek.Hozták hozzám ezt a Samsung LE26D450G1WBT modelszámu tv-t, azzal a panasszal hogy egyik nap kikapcsolták másnap már nem kapcsolt be,Csatlakoztatva a hálozatra az elölapi piros led 6 szor pillogtat majd kialszik és nem történik semmi más .A kijelzö sötét marad , a távja nincs egyelöre ,Miután nagy nehezen leeröltettem rola a hátlapot ,láttam hogy BN44-00438C tipusu tápegység van benne,Semmi gyanusat nem látni igy szemre .Rajzot egyelöre nem találtan hozzá ,13 voltos szekunder feszültséget 12.6 volt dc nek mértem,5voltos feszültség megvan ,a PFC kondenzátoron 393 voltot mértem.Lehuztam az inverter panelt a táprol de ugyanaz a helyzet .KIforrasztás nélkül mértem ESR.t a táp kondenzátorain de nem találtam hibát .Hogyan kellene tovább induljak egy kis segitségre lenne szükségem.Hogyan tudnám eldönteni hogy a tápban vagy az alaplapon van a baj,?..üdv dddemeter.