Üdv' Mindenkinek! Sorvég zárlat, kiégett 470n láb, mondom, csak ennyi? Hát nem! Tápban szinte kapacmentes elkók, BUT és egyéb tranyók zárlat, meg a szokásos. Sor megépít, táp megépít, megy de töri a képet. Kf felkondiz, tök jó, Hallaluja! Erre másnap hív a gazda, hogyaszongya: fél óra után tör, majd gyűr, majd vízszintes csík és szag. Végre kikapcsolta, (egyszerű lelkületű bácsi, a javítás előtt is mondta, hogy hetek óva sikítva-zümmögve indult, kérdem én mért nem szólt, mire "azt hittem a kis lámpa mellette", szóval rendesen megfőzte a gépet), fél óra múlva próba és megint megy negyed órát, aztán gyűr, szag stb. Nem láttam még ilyet, hétfőn hazahozom, addig várom a tippeket!
Üdv mindenkinek.
Az a gondom a fenti tv-vel ,hogy a vízszintes eltérítés spórol, nem tölti ki
a képernyőt.Sőt a keskenyebb kép egyik oldala még "szőrös " is
a sorkimenőt és környékét már újra forrasztottam, sötétben nem látszik és nem hallatszik nagyfesz szökés.Rajzot nem találtam sehol róla.Tisztelt tv-s mesterek teszek fel képet a látható jelenségről meg a panelről , hátha valaki felismeri panelt .Panelen egyébként 40-mntv2kr-k7c-m felírat található de az erre történ keresésre sem jutottam közelebb a rajzhoz.
Na szóval tovább kutakodtam és a chassis TV2KR sorozatból való csak, hogy K7C típussal nem találtam sok más egyébbel igen de nem ugyan az.
Minden segítséget előre is megköszönöm a lányom nevében is ugyanis az övé a TV.Ja és a jelenség egy bekapcsolás után spontán jelentkezett nem hosszabb elnyúlt dologról van szó.
Üdv mindenkinek.Az emlitett tv bekapcsol,az Osd-je tökéletesen előjön,de a képtartalom alig látható.Ugyanugy külső jelforrásról.Mikor hozzám került a tápban 8-10 kondi felvolt puposodva,amiket kicseréltem,de addig is igy mutatott.Jó lenne egy eepromátirás de nemnagyom található hozzá eepromtartalom.Ötleteket szeretnék kérni,mit tegyek?Esetleg egy eeprom tartalmat.Köszönöm.
Üdv!
Na ilyen még nem volt szerény praxisomban.
Subject hibásan került hozzám. Bekapcsolva hangosan búgott a hálózati trafója. Érdekes, hogy nem tiltott le, azt hittem minden kapcsolótápban van túláramvédelem, de úgy tűnik itt nem volt.
Három kondi és egy sorvégtranzisztor cseréje után magához tért, szépen működik is. Nem volt hozzá táv, szereztem egy univerzálisat, minden funkcióját viszi, de tényleg minden ott van ahol kell, viszont nem tudom kikapcsolni. A power gomb megnyomására kikapcsol a vezérlés, viszont sorimpulzus van, tehát nagyfesz, fűtés, stb... Magyarul hangyák háborúja. Innen nem hajlandó kintebb kapcsolni magát. Ebben a "félig kikapcsolt" állapotban távirányítóra reagál, bármely programbillentyűt lenyomva bekapcsol és működik, egyéb gombok (hangerő, teletext) nem váltanak ki semmit. Ennek mondjuk így is kell lennie.
Van bárkinek bármi ötlete? Fogalmam sincs merre induljak el, a vezérlő proc veszi a kikapcs jelet, ki is kapcsolja magát. Miért megy a többi?
Rajz:
http://elektrotanya.com/?q=showresult
Köszönöm,
DM