Üdvözletem!
Egy akai ct-v29ntf-pf-e10 (Rolsen 72FDS107 ch.LPCB0018) típusú tv készülékkel kapcsolatban kérnék segítséget.
A tulaj csak annyit mondott; rossz a kép. Bekacsoláskor egy visszafutásos "zizgő" képet láttam. Gondoltam kondi.
Megdöbbenve tapasztaltam, hogy a táp és sorkimenő szekunder oldalán az összes kondinak annyi. Egy marék kondi csere után bekapcs. Kép felső része visszafordulva. Megint két kondi csere a képeltérítő környezetében. Bekapcsolás után kép jó. 10-15 perc működés után a kép felső része megint kezdett elbutulni. Ekkor vettem észre, hogy a tévében képeltérítő, stab ic-k, sor és táp tranzisztorok hűtői forróak. A képeltérítő körében levő kondik is melegek. C406 (új) kondi teljesen kapacitás vesztett lett. VD470-471-401 diódákat cseréltem. Nincs tapasztalatom ezzel a tv-vel és hibával.
A segítséget előre is köszönöm!
Péter
Most még kijavítottam. Ez nem lesz mindig így.....
Kalex
Sziasztok. Akai tévét javÍtok és segÍtséget kérnék tölletek. A tévé késszenléti piros ledje nem világÍtott forrasztási hiba miatt. Átforrasztottam a nyákot most már világÍt a led de a tévé nem indul. C68230Y processzor a tápfeszt megkapja de nem indÍtja a tévét. Egy relét kéne kapcsolnia ami a tévét indÍtja. Ha a relét megpatkolom a tévé beindul de semmire nem reagáll se gombokra se a távra. Lehetséges hogy processzor hibás?
Szép estét Mindenkinek.
Segítségeteket kérném a nevezett készülék javításához.Bekapcsolás után a készülék működik,de kép csak a képernyő felső felén van az alsó felén visszafutási csíkok látszanak.Függ. eltérítés jó fesz-ek jók,videó jel jó, sajnos nem találom, hogy mi okozza ezt a hibát.Ha tudtok légyszi. segítsetek, amit előre is köszönök. Üdv: Krizsó
Sziasztok!
Ahogy a címben is irtam, érdekelne hogyan lehetne 1uj csatornakeresést elinditani távirányito nélkül, azaz a tv előlapján levő gombok segítségével.
A távirányiton minden gomb müködik egy kivételével, ami pont az a kék szinű gomb amivell el kellene inditani az autostore-t. Esetleg vmi megoldás ami magátol elinditaná az automata keresést, probáltam kihuzni az antenna kábelt majd visszadugni, de sajnos csak a már megjegyzett csatornák jelennek meg.
Vmi ötlet?