Tisztel Szakik!
Címben említett tv anno hozzám került, a tulaj elmondása szerint füstölt majd kikapcsolt: a sorkimenő forrasztásainál a nyákon áthúzás-égés nyomok-égett felület nyákon kiiktatva, vezetékkel áthidalva- a probléma megszűnt. Néhány hónappal később új jelenség: nincs kép, csak hang. korábbi hiba nem jött elő, de 2 db 160V 100uF kondi a kapacitását elvesztette, cseréjük után vízszintes csík a kép!!! Függ. eltérítő TDA IC csere- oké a kép csak sötét és megjelentek a világosabb árnyalatoknál piros árnyékok. a fűtés körben lévő soros ellenállás kisebbre cserélve majdhogynem jó a kép, de szerintem a képcső megöregedett!!! vagy még valamit elnéztem??
vélemény?
Sziasztok!
A gondom ezzel a ledessel az, hogy 10-15-ször kell teljesen áramtalanítani míg elindul. Ezek után tökéletesen működik. Hosszabb járatás utáni kikapcsolás majd újra indításnál is ezt csinálja. Tápot átmértem, feszültségek megvannak.”BK ON, PS ON” rendben. Melegítésre nem reagál. Elkókat mértem. Ami eltérés az a leddek 33v-ja csak 28 volt. Mikor nem indul „ADJ” vonalon nincs meg az impulzus. Lehet ez a ledek miatt vagy esetleg a meghajtó hibája? Arra gondoltam, hogy indításkor vesz egy mintát és tilt ha hibát talál. Ilyenkor a távra sem reagál, nem lehet kikapcsolni. A main feszültségeiét is jónak találtam. Van ezeknek valami típus hibája?
Köszönettel: Jani
Sziasztok
A tárgyban említett tv csak akai logóig jut.
Van esetleg valakinek mentése hozzá?
Köszönöm Balázs
I greet you with respect, sorry for the trouble, I would be interested if you somehow have a software available on usb for an AKAI AKTV4329M SMART TV that starts with the logo, then freezes and stops. Thank you very much!