Sziasztok.
Az lenne a kérdésem kérésem, hogy valaki hirtelen megtudná mondani ennek a magnónak a lapszíj capstan méretét? Holnap rendelnék és nagyon be van falazva, nem akarom most ezért szétszedni.
A neten csak a gumit találom de sehol egy méret.
Köszi.
Üdv József
ui: bocs már csak annyit, ilyen van a 51-71-91 deck-ben is.
Bluetooth-os aktív hangfal: Kapcsolási rajzokat keresek, esetleg fényképet egy-egy ép modulról : JBL Charge4+ zárlatos-eltört USB dugasz belseje végett meghibásodott (v-színű a +5V szál testhez ért) eszközömhöz: nem tudom azonosítani a micro USB tövénél megszenesedett Tranzisztor+ ellenállást .A hiba : nem tölt, nem kapcsol be.
Valamint AKAI ABTS-806 Bluetooth-os hangfal elektronikája szintén a tápegység, nagyobb tápegység, vagy meghibásodás miatt tönkrement, elégett a 9V dugasz utáni + szálon lévő kb. 3,6 ohmos ellenállás, megszenesítette a nyákot a környékén, elpukkant a C1-es EL-KO, A 3A -SS36 -schottky dióda megúszta, de a 10W os audió végfokocska is megszenesedett, így nem tudom leolvasni az értékét- típusát. Ép modulról egy egy fényképpel is segíthettek.
Köszönöm előre is.
Üdvözlök mindenkit!
Javításra kaptam egy Akai AA-1020 erősítőt. Új gazdája van, aki nemigen használta, és nem tud semmit az előéletéről. Zárlatos volt az egyik végtranzisztor, a biztosítékon még a patkolás is elolvadt. Ezeket rendbe téve az erősítő megszólalt, van hangerő, nem torzít.
Viszont minden bekapcsoláskor egy másodpercre, lecsengő jelleggel, jó nagy amplitúdóval meglibegteti a hangszórókat, illetve már közepes hangerőn, a mély poti középállásánál meg-meglibbennek a hangszórók, majd a hangerőt vagy a basszus emelve ez a jelenség átmegy egy két-három hertzes folyamatos, teljes amplitúdós gerjedésbe, melyre ráül a zene. Ez már a tápot is rendesen leszívja.
Kezdetnek kicseréltem a gyengécskének tűnő táp puffert, ez nem javított számottevőn a helyzeten, majd az egyik végfokon megpróbáltam csökkenteni a visszacsatolást R19 és R20 értékének megduplázásával. A gerjedés megmaradt, viszont a megpiszkált oldalon nagyjából megduplázódott a frekvenciája.

A service manual:
http://elektrotanya.com/?q=showresult&what=akai%201020&kategoria=&kat2=schematics
Sajnos a továbbiakban tanácstalan vagyok, mert még nem volt szerencsém ilyen jelenséghez. Előre is köszönök minden ötletet, gondolatot!
Sziasztok! Adott a fenti lemezjátszó hozzá még egy AIWA AD-F260 kazettás deck. A lemezjátszó direkt kimenete önmagábam használhatatlan ezért építettem hozzá egy előerősítőt egy LM386-os IC-vel. Most jön a trükk: ha kazettára fel akarom venni a lemezt (Maxell UR 90 mostani gyártás vadiúj) akkor össze vissza recseg a felvétel akárhova tekerem a felvétel szintet és akárhova tekerem a BIAS-t ugyanúgy sz@r. VISZONT ha az előerősítőről direktbe kimegy az erősítőre akkor meg szép tisztán szól. Szerintetek mi lehet a baj?
ui: nálam az IC-n a hetes láb nincs bekötve.