Üdvözlök mindenkit!
Megállt otthon a mosógép,vörösen villog a kulcs jel.Még nem vagyok otthon,merre keressem a hibát?
Sziasztok!
Történt tegnap, hogy reggeltől estig (7-23h) kissé nyitva volt az egyik ajtaja a fent megnevezett hűtőnek.
Amikor hazaértünk az fogadott minket, hogy szakaszosan sipol (2perc ajtó nyitva tartáskor szokott) és villog sárgán a Super hűtő és a Super fagyasztó lámpája szakaszosan.A power led zölden ég.De mivel csak kicsit volt nyitva a hűtő így nagyon nem hűltek le a dolgok bent, meg gondolom folyamatosan ment is a hűtés..
Becsuktuk, a szakaszos hangjelzés megszünt, de továbbra is villog a 2 led és halk buzzer hallatszik.
Próbáltuk kikapcsolni, bekapcsolni (potméter balra teker teljesen majd vissza, teljes áramtalanitást is, de csak nem akar eltűnni a jelzés, tettem be egy hőmérőt a fagyóba, eddig folyamatosan csökken a hőmérséklet (egy órája van benne egy mezei digitális hőmérő, szabadtérről (30fok -ról áll át szépen lassan, most -5 fokot ír)
Manuál szerint fagyasztó 0 fokon fog maradni ilyenkor...
MANUAL
Most felnyomtuk mind a 2 potmétert maxra, hátha visszahűl minden és akkor elalszik...
Olvastam egy szerviz check megoldást, hogy a 2 super hűtő gomb egyszerre megnyomásával teszteli magát, de nem reagált rá, viszont 1 kompresszoros a gép és búg is bekapcsolás után kb 10perccel, valamint a hátulján a rács meleg, és bizonyos pontok a no freeze hűtő által ugye melegek.
Valakinek ötlet? :/
Remélem nem egy ilyen baklövés miatt megy tönkre a hűtőnk..
Köszönöm előre is!
Sziasztok!
Kellene nekem a címbeli mosogatógép hibakód táblázata.
A szervizkönyvét le tudtam tölteni innen a Tanyáról, de abban csak a robbantott ábrája és alkatrészlistája van.
A program ledek közül(a bal oldali legszélsőt nem számolva) balról a 3. és az 5. led villog.
Köszönöm előre is aki válaszol.
Üdv: Ladakölyök
Sziasztok!
Az eddig kezembe került HTG panelok klinikai halál állapotából vissza lehetett hozni átkondizással (elko, X2) 22 ohmos bizti-ellenállás és LNK táp IC cserével. Ezeknek mérhető és látható jelei voltak.
Most belefutottam ebbe a DEA 601-es panelba, amiben öcsipanelon van TNY táp IC. A mosogatógép nem ad életjeleket, nem indul. A panel alkatrészein látható hiba nincs. Feszmentes mérésekkel sem találtam szakadt ellenállást, rossz diódát vagy gyengült kondit. A trafó sem szakadt.
Ezeknél a paneloknál mi szokott ilyen jellegű hibát előidézni? Remélem nem a proci halt meg.
Köszönettel:
NA