Service manuals, schematics, eproms for electrical technicians

ARISTON ALD100EX 088720 28-27159-0111

WASHING-MACHINE - EPROM
Type: (RAR)
Size
2.7 KB
Page
---
Category
WASHING-MACHINE
EPROM
If you get stuck in repairing a defective appliance download this repair information for help. See below.
Good luck to the repair!

Please do not offer the downloaded file for sell only use it for personal usage!

Looking for similar ariston manual?
Document preview [1st page]
No preview item


No preview item for this file.

Possible causes:
  • No preview picture generated yet.
  • It is not a pdf file.
Advertisements
Please tick the box below to get download link:
  • Also known:
    ARISTON ALD-100EX ALD100EX 088720 ALD 100 EX 28 27159 0111
  • If you have any question about repairing write your question to the Message board. For this no need registration.
  • If the site has helped you and you also want to help others, please Upload a manual, circuit diagram or eeprom that is not yet available on the site.
    Have a nice Day!
  • See related repair forum topics below. May be help you to repair.
Warning!
If you are not familiar with electronics, do not attempt to repair!
You could suffer a fatal electrical shock! Instead, contact your nearest service center!

Note! To open downloaded files you need acrobat reader or similar pdf reader program. In addition, some files are archived,
so you need WinZip or WinRar to open that files. Also some files are djvu so you need djvu viewer to open them.
These free programs can be found on this page: needed progs
If you use opera you have to disable opera turbo function to download file!
If you cannot download this file, try it with CHROME or FIREFOX browser.
Translate this page:
Relevant WASHING-MACHINE forum topics:
Ariston AQXF109EU mosógép elektronika probléma. /Megoldva !/
Üdvözlet ! Kedves kollégák ! A fent leírt készülékkel kapcsolatban akadtam el. A hibajelenség a következő: Ha a készüléket csatlakoztatom a hálózatra akkor rögtön ütemesen villogni kezd az idő kijelző (3:35) és néhány LED a panelon a "start" LED a töbitől eltérően nagyon gyors frekvenciával. A programválasztó gombok semelyikére nem reagál kikapcsolni nem lehet. Amit eddig néztem: a tápellátás megfelelő az 5V stabilan áll. Kommunikáció felépűl ha az adatbuszt megszakítom akkor a kijelzőn F12 hibaüzenet jelenik meg (Nincs kommunikáció a kijelző és a főpanel között). A kvarc rezeg, a vezérlő gombokat kiforrasztva a helyzet nem változik. Vezetékezés jó! Találkoztatok-e már ilyen hibával van-e valakinek tapasztalata hasonló probléma megoldásában. Hogy lehetne különválaszatni, hogy a főelektronikán vagy a kijelzőegységben van e a hiba? Segítségeteket előre is köszönöm! A megoldás: a vezérlő elektronikán a 24C64WB Eprom cseréje és tartalmának frissítése. A dump elérhető itt: http://elektrotanya.com/?q=showresult&what=aqxf109eu&kategoria=&kat2=all Köszönet a dump feltöltőjének !! :bow:
Ariston MTB45D1 kombi hűtő nem indul
Szép napot! 1 üzemképtelen, hiányos 4080-02-300 névre hallgató kombi hűtő vezérlő panelt hoztak javításra.Máshol már kűzdöttek vele.Lengyel, bolgár, ukrán oldalakon találtam segítséget a panel talpra állításához.Természetesen még a 93c86 mem ic is hibás volt.Orosz oldalon találtam 1 software-t, de nem megfelelő.Lenne-e valakinek hozzávaló tartalom? A segítséget előre is köszönöm. Üdv!
Ariston-AVTF-109EU panel F-1 hibával,relé kattog,leáll.-Megoldva.
Sziasztok! A kollégám hozta a fent nevezett panelt.Megpróbálok fotókat föltenni róla!A mosógépben a panelen az egyik relé kattog,leáll,F-1 hibát jelez.Ha jól tudom ez az F-1 híba:TRIAC zárlat.Átnézve négy fölpuposodott ELKO-t találtam benne.Most kicserélem.A fejleményekről beszámolok.A kollégát kérni fogom,hogy tegye vissza a mosógépbe egy próbára a panelt!A hat IGBT nem zárlatos.A diódahíd d méréssel jónak tűnik.Égésnyomok nem látszanak.Fóliák épek.Van egy kis szénkefepor,de azt majd lemosom.Tápfeszek mérése és Iac mérése következik.A mért értékeket majd ide írom a hozzászólásokba.Előre is nagyon szépen köszönöm a segítségeteket.Üdv jano
Hotpoint Ariston (Indesit) AQ113D 697 indítás után csak a lugszivattyú megy (megoldva)
Sziasztok!

Hotpoint Ariston (Indesit) AQ113D 697 indítás után csak a lugszivattyú megy. Ajtót bezárja. Vízre kötve egy pillanatra enged be vizet, de utána megint csak szivattyúz kifele. Motort nem indítja (inverteres motor). Vízszintszabályozót cseréltem, de nem oldódott meg a hiba.

Szerintetek mi okozhatja?

Üdv.: G.




Megoldás:

Elindítottam lehúzott vízszint szabályozóval a demó módot (kikapcsolt állapotban a kijelző alatti négy gombot megnyomtam jobbról balra), kiírta az F05-öt utána rádugtam, újra demó mód és már ment is a gép. Azóta tökéletesen működik.

Még egyszer köszönöm mindenkinek, főleg ata2k6-nak.

Üdv.: G. c
Similar manuals:
If you want to join us and get repairing help please sign in or sign up by completing a simple electrical test
or write your question to the Message board without registration.
You can write in English language into the forum (not only in Hungarian)!

E-Waste Reduce