Sziasztok!
Van egy Ariston df01ff típusú felülfagyasztós no frost hűtőszekrényem.A fagyasztó rész teljesen jó nem jegesedik jól hűt.A normál hűtő rész viszont gyengén hűtött,arra gondoltam,hogy szökik a gáz,hát nem lett igazam.A fagyasztó részből nyomja át a hideg levegőt az alsó részbe és egy kis terelőlap szabályozza a beáramló levegő mennyiségét a terelőlap gáztöltéses érzékelővel van ellátva a kis ajtó a hőmérséklet függvényében nyit-zár.Nyáron szétszedtem kitámasztottam az ajtót és tökéletesen hűtött bár már kissé fagyasztott,mostmár hogy hűvösebb lett a kamra ahol van,-4-5 fok van,fagyaszóként üzemel.A kérdésem,hogy a hőérzékelő romlott el és hogy azt lehet e pótolni--a kis terelővel van egybeépítve.
Előre is köszönöm a segítséget!
Üdv.FLY001X
Sziasztok!
Történt tegnap, hogy reggeltől estig (7-23h) kissé nyitva volt az egyik ajtaja a fent megnevezett hűtőnek.
Amikor hazaértünk az fogadott minket, hogy szakaszosan sipol (2perc ajtó nyitva tartáskor szokott) és villog sárgán a Super hűtő és a Super fagyasztó lámpája szakaszosan.A power led zölden ég.De mivel csak kicsit volt nyitva a hűtő így nagyon nem hűltek le a dolgok bent, meg gondolom folyamatosan ment is a hűtés..
Becsuktuk, a szakaszos hangjelzés megszünt, de továbbra is villog a 2 led és halk buzzer hallatszik.
Próbáltuk kikapcsolni, bekapcsolni (potméter balra teker teljesen majd vissza, teljes áramtalanitást is, de csak nem akar eltűnni a jelzés, tettem be egy hőmérőt a fagyóba, eddig folyamatosan csökken a hőmérséklet (egy órája van benne egy mezei digitális hőmérő, szabadtérről (30fok -ról áll át szépen lassan, most -5 fokot ír)
Manuál szerint fagyasztó 0 fokon fog maradni ilyenkor...
MANUAL
Most felnyomtuk mind a 2 potmétert maxra, hátha visszahűl minden és akkor elalszik...
Olvastam egy szerviz check megoldást, hogy a 2 super hűtő gomb egyszerre megnyomásával teszteli magát, de nem reagált rá, viszont 1 kompresszoros a gép és búg is bekapcsolás után kb 10perccel, valamint a hátulján a rács meleg, és bizonyos pontok a no freeze hűtő által ugye melegek.
Valakinek ötlet? :/
Remélem nem egy ilyen baklövés miatt megy tönkre a hűtőnk..
Köszönöm előre is!
Sziasztok ! Adott ez a nem mai zárt égésterü kazán, ami igen gyakran kiáll "F" ignition failure" hibára, majd resetelve egy darabig megint jó..... A hasonló gyakoriságu "füstgáz hiba"-kiállását sikerült megoldani a panelen egy 100nF kondi cseréjével (kapacitásvesztett lett, 41 nF-ra fogyott szegény) . Abban bízom, hogy ez a gyujtási hiba is orvosolható valami alkatrész-cserével, csakhát ehhez kellene a tapasztalt kollégák javaslata, amelyért előre is köszönetet mondok. Elektródák, köztük az ionizációs is, megtisztítva, ellenőrizve .....Felteszek 1 képet, hátha valaki könnyebben ráismer... Köszi mégegyszer a véleményeket !!
Kedves Fórumozók!
A címben írt mosógépem amikor elér a centrifugáláshoz, F8 hibaüzenettel leáll.
Találkoztatok-e már ezzel? Mi okozhatja?
Segítségetek előre is köszönöm!
Gábor