Ariston ATD104EX Típ:2001-10G
A mosógépem meghibásodott, F-12 hibakód ( Főpanel és a kijelző nem kommunikál).
Sajnos újra elromlott a mosógépünk. De most nagyon úgy fest a dolog hogy az IC (HD6433642RB95P LVB V2.22) purcant ki. Oszcilloszkóppal vizsgálva semmilyen jelváltozást sem lehet mérni a lábain.
Lehet-e ilyen IC-t beszerezni? Vagy más panellal helyettesíteni?
Segítségeteket kérem, a lehetséges javítási megoldásokra. "Esetleg vegyek új mosógépet, mert ez menthetetlen?" :D
Köszönöm.
Sziasztok!
Ariston mosógép vízszelepje repedt volt kicseréltem újra,Működött kb 5 percig hibátlanul hívtam a feleségemet hogy hozhatja a ruhákat egyszer csak megállt és szépen ütemesen 1 et villan a ledje. 1 villanás hosszabb szünet 1 villanás hosszabb szünet.A programkapcsolója forgott körbe de már az sem mozdul.
Motor szénkeféje jó A panelt átforrasztottam mert mintha egy pár hejen láttam volna hontakthibát de a hejzet nem változott.
Típusa:AL109x
Sziasztok!
A címbeli mosogatógép panelján elfüstölt a szivattyúnak a triakja és elégett 3 smd alkatrész is. Ha volna valakinek rajza róla légyszi küldje el, én nem találtam a neten. Az is megfelelne, ha lenne valakinek ilyen panelje és lefényképezné és elküldené nekem a forrasztási oldalon a triak környékének a fotóját.
Így néz ki a panel. A túlsó feléről kellene kép.
Köszi.
http://kepfeltoltes.hu/view/141228/ariston_indesit_merloni_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Üdv!
A fent említett ariston mosogatógép szivat engem. Az eredeti hiba az volt, hogy a programok megakadtak. A panelon kicseréltem az 1uF-os kondit, ami már 250nF volt, majd adtam neki egy programot. Az első le is ment szépen. Másodjára viszont a mosás után, közvetlen a szárítás előtt kiáll "Open HEATING CIRCUIT (Heater, ITR, relay)" hibára. Magyarán a fűtéssel van valami gond. A fűtőbetét jó, de már kicseréltem kínomban másikra, azzal is ez a hiba.(Mellesleg forró a gép háta, fűt rendesen.) Kicseréltem a biztonság kedvéért a relét is, ugyanez a hiba. Ebben a gépben nem találtam ntc-t, ha jól látom, hanem a vezérlő panellal( Bit100.1) van összekötve gyárilag egy hőérzékelő valami.( Úgy néztem, hogy egy smd kondenzátor van benne).
A gép nem folyik, fűt, tehát konkrétan mindent csinál, csak sajnos előjön a hiba. Valakinek valami ötlet?
Előre is köszönöm!
u.i.: Érdekelne, hogy a vezérlő panellel összekötött kis érzékelő hogy működik.
Annyit vettem észre, hogy amikor csippan a gép, mert ugye megnyomok valami gombot, akkor az nem olyan határozott csippanás, hanem mintha berezonálna a piezo, rezegős a hangja. Kiszedtem a piezo tweetert és teszteltem különböző frekvenciákon, de annak semmi baja!
Üdv!
Bekukázva! A panel menet közben újraindulgat, ez okozza a hibát. Láttam, amikor minden felvillant, a gép megállt, majd programot újrakezdte. Mindeközben nem kapcsolt le a fűtés, gondolom ezért jön elő a hiba. Gazdájának visszajuttatva. Köszi a segítségeket!