üdv: az alábbi kérdést kaptam, öreg barátomtól:
"ARISTON hűtő ajtaján a kijelzőn (mutatja a hűtő, és mélyhűtő hőmérsékletét, és különböző beállításokat is) van egy digitális óra, ami a felső ajtó (nem a mélyhűtő ajtó) kinyitásakor lenullázódik. Az ajtó visszacsukása után az órát kézzel (nyomógombokkal) kell újraindítani. Néhány esetben az ajtó nyitásakor az egész kijelző kikapcsol egy pillanatra. Mi ennek az oka, és hogyan javítható?"
Típust majd pontosítom
Bálint
Üdv mindenkinek . Bár melyik program indítása után egy hosszú szivattyúzás után villog a harmadik led , de ez változatos , hogy mikor mert van mikor már szivattyúzás közben is , de volt mikor felvette a vizet mosogatott egy pár másodpercig azt leszivattyúzott és el kezdet villogni. Milyen hibát jelez? Amit találtam általánosságba ariston-hoz az szivattyú hibára utalna , de hát az jó. Panel hátulján van egy taszter az mire szolgál ?
A panelon a 12+V rendbe a szivattyú a keringető a fűtő mérve jó , mikor sikerült vizet felvenni a vízszint jó volt.
Üdv. mindenkinek . Mindent csinál , vizet vesz , forog , mos , de mikor szivattyúzni kell , csak hallgat . Szivattyú jó , de próbára cserélve . Hiba kód nincs . Ez egy 3F motoros szárító mosó , pazar megoldással , a panelon relé kapcsolná a szivattyút .Van ennek teszt programja ?
Emlékeim szerint 8-9 éve volt egy megoldatlan Hotpoint - Ariston Aqualtis ugyan ilyen hibával , az csapágyas is volt és egyszerűen nem találtam megoldást , akkor szétbontottam .
Most csak a panel van nálam . Van valakinek valami ötlet-tapasztalat ?
Ariston ATD104EX Típ:2001-10G
A mosógépem meghibásodott.
A startgomb megnyomására rögzíti az ajtót (nem lehet kinyitni), és aztán nem történik semmi.
A kijelzőn nem jelenik meg a kulcs ikon. Az ajtózárót ellenőriztem és zár az érintkezője.
A panelon végigkövetve úgy néztem, hogy a fázist kapcsolja a fűtésnek, szelepeknek és a motornak.
Ezek után nem tudom, hogy honnan tudta eddig a mosógép, hogy zárva az ajtó?
Én úgy gondolom, azt hiszi, hogy nyitva van az ajtó, és ezért nem csinál semmit.
A tanyán fellelhető rajzok alapján próbáltam eligazodni.
Csatoltam képet a panelról, és a rajzot.
Segítségeteket kérem, köszönöm.