Sziasztok!
A címbeli mosogatógép panelján elfüstölt a szivattyúnak a triakja és elégett 3 smd alkatrész is. Ha volna valakinek rajza róla légyszi küldje el, én nem találtam a neten. Az is megfelelne, ha lenne valakinek ilyen panelje és lefényképezné és elküldené nekem a forrasztási oldalon a triak környékének a fotóját.
Így néz ki a panel. A túlsó feléről kellene kép.
Köszi.
http://kepfeltoltes.hu/view/141228/ariston_indesit_merloni_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Sziasztok!
Olyan gondom lenne a fent nevezett készülékkel, hogy öblítés előtt, egyszerre villog a ON/OFF-LID lock led,(ez nagyon gyorsan) és a funkciógombok közül a legfelső (ha jól tudom akkor ez a super wash). Itt meg is áll a folyamat, illetve olyan hangja van mint amikor nyomja ki a vizet a szivattyú. De víz az nem jön
Ilyenkor kikapcsolni nem tudom, csak ha kihúzom a hálózatból akkor áll le.
Nem szeretnék új mosógépet venni,ha nem muszáj.
Előre is köszönöm a segítséget.
Üdv Krisz
Üdvözlök mindenkit.Ariston mosógéppel volna olyan probléma,hogy nem indul a motor .PL centrifuga inditása után lezár az ajtó kiold a dobretesz szivatyúzik számol visszafelé ahogy kellene neki aztán végigmegy a program úgy hogy a motor megse mozdul.A végén 01percnél kiírja az F01 hibakódot (nincs motormozgás)Ha mosást indítok felveszi a vizet aztán várakozik, majd jó sokára F01 hiba.Ez már x-dik panel ami ezt csinálja a panelon semmi elváltozás égés nyom mérhetően rossz alkatrészt nem találok.A kondikat kicseréltem,bár mérve azok is jók voltak.Próbáltam átprogramozással de ezeken a panelokon ez sem segítet.Esetleg valaki tudna valami okosságot,hogy mi lehet a probléma.Előre is köszönöm a seítséget.
Szép napot Mindenkinek! Hatszor csattan a zár, majd villog a zár lámpa és haloványan világít a sárga start lámpa. Mé'? Panelon látható nyom -értsd égés!- nincs. A gép és a kérdező Novaji rokon, én csak próbálok távjavítani.
MOTORKÖRI SZAKADÁSA VOLT NEKI! Azaz nem volt benne kellő mennyiségű szénkefe...