Sziasztok!
Hozzám került ez a masina,azzal a hibával,hogy villog a kijelző kb 1mp-es intervallummal.
A kondikat kapásra cserélem,de nem javult meg,ekkor következett a tny264 táp ic,de szintén nem hozott sikert...mérésre,semmi nem fogja a tápot.
Ismeri valaki ezeket a tápegységeket...valaki tudja honnan lehetne letölteni a kapcsolási útmutatóját...Találtam egy Indesit EVO II panel visszafejtést,de az sajnos nem jó ehhez,mivel ennek a trafója 9 kivezetéses.
Ha valaki találkozott már ezzel a hibával és tudja is a megoldást,azt nagyon megköszönném.
Megoldás:A primer körben,az táp IC "ENABLE"bemenetén volt hibás az smd tranzisztor.Nem is szakadt és nem is zárlatos,mérésre jónak tűnt,de beszerelve már nem teljesítette azt,amiért oda gondolták.
Mivel az EN bemenet,magas logikai szinten volt,ezért az ic brust üzemmódba kapcsolt és okozta a pulzálást is.
Sziasztok!
Olyan gondom lenne a fent nevezett készülékkel, hogy öblítés előtt, egyszerre villog a ON/OFF-LID lock led,(ez nagyon gyorsan) és a funkciógombok közül a legfelső (ha jól tudom akkor ez a super wash). Itt meg is áll a folyamat, illetve olyan hangja van mint amikor nyomja ki a vizet a szivattyú. De víz az nem jön
Ilyenkor kikapcsolni nem tudom, csak ha kihúzom a hálózatból akkor áll le.
Nem szeretnék új mosógépet venni,ha nem muszáj.
Előre is köszönöm a segítséget.
Üdv Krisz
Sziasztok!
Az eddig kezembe került HTG panelok klinikai halál állapotából vissza lehetett hozni átkondizással (elko, X2) 22 ohmos bizti-ellenállás és LNK táp IC cserével. Ezeknek mérhető és látható jelei voltak.
Most belefutottam ebbe a DEA 601-es panelba, amiben öcsipanelon van TNY táp IC. A mosogatógép nem ad életjeleket, nem indul. A panel alkatrészein látható hiba nincs. Feszmentes mérésekkel sem találtam szakadt ellenállást, rossz diódát vagy gyengült kondit. A trafó sem szakadt.
Ezeknél a paneloknál mi szokott ilyen jellegű hibát előidézni? Remélem nem a proci halt meg.
Köszönettel:
NA
Szép napot Mindenkinek. Természetesen most, hogy itt ülök előtte, működik. Ezért is lenne jó tudni mit akart üzenni. Apropó! Van itt a tanyán Ariston hibakód táblázat?