Sziasztok!
Az eddig kezembe került HTG panelok klinikai halál állapotából vissza lehetett hozni átkondizással (elko, X2) 22 ohmos bizti-ellenállás és LNK táp IC cserével. Ezeknek mérhető és látható jelei voltak.
Most belefutottam ebbe a DEA 601-es panelba, amiben öcsipanelon van TNY táp IC. A mosogatógép nem ad életjeleket, nem indul. A panel alkatrészein látható hiba nincs. Feszmentes mérésekkel sem találtam szakadt ellenállást, rossz diódát vagy gyengült kondit. A trafó sem szakadt.
Ezeknél a paneloknál mi szokott ilyen jellegű hibát előidézni? Remélem nem a proci halt meg.
Köszönettel:
NA
Üdv! Segítséget kérnék, Ariston ARSD-109 elöltöltős mosógépben lévő, EVO2 3fázisú paneljában lévő, un. kattogós ajtózár triac-jának a bekötése, /beforrasztása, pozíciója/ érdekelne! A sima ajtózárhoz MAC97 triac kell, a "kattogós"-hoz ACS108, de úgy emléxem: a szitázással ellentétben fordítva van beletéve! Köszönöm, ha csak olyan szaki szól hozzá, aki tudja mit "hebegek"! Sajna egészségem romlása miatt nagyon sokat felejtek!
Köszönöm!
Sziasztok Kollégák!
Megtaláltak egy ilyen kerámia lapos főző alkalmatossággal...
Bekapcsol,a fokozatok állíthatóak,de nem melegít és kb.1 perc után F18 villog a kijelzőkön..
A relék nem kapcsolnak,a kijelzőn és a vezérlésen kivűl semmi nem működik...
Van tapasztalat ezen a téren?
Köszi Tomi
Sziasztok! Ritkán írok ide, inkább csak olvasok, de mivel a mosógépemet évekkel ezelőtt segítségetekkel sikerült megjavítanom (TNX sasa11), bátorkodom a fenti hibával hozzátok fordulni. A ,,zasszony" kétségbeesve hívott, hogy nem működik a sütő. Ilyenkor, karácsony előtt ez tragédia! Mivel a főzőlapok rendben működtek, a sütőnek viszont semmije, se a lámpa, se a ventilátor (az óra igen), az előlapot lebontva a kapcsolóknál kezdtem keresni a bibát, ami hamarosan meg is lett, és most a reléről lehúzva a két vezetéket, összekötve egy toldóval, működik a sütő. Az óra javításához azonban ki kellene azt tudni venni. Egy fémlemezzel van rögzítve, amit egy csavar fog az előlaphoz. Ezt kicsavarva, a modul műanyagfüleit a lemezből kipattintva elkezdtem kibillenteni a modult, és döbbenten tapasztaltam, hogy a nyomógombok nem férnek át a lukakon, nem tudom kivenni a modult, bennszülöttnek tűnik. Biztos én vagyok a buta, mert egy gyár nem csinál ilyet, nyilván. Szervizkönyvet meg sehol se találok hozzá, pedig órákig keresgéltem a neten.
Előre is köszönök minden segítséget.
Kósa Tibi, HA1US