Tisztelt Fórumozók!
Azt szeretném kérdezni tőletek, hogy ezek a hőmérséklet jeladók mennyire cserélhetők fel egymással. Van egy fent említett mosó amibe ez tönkrement. (F3 hibával megállt) Rádugtam egy Whirlpoolét próbaképp ezzel jó volt, de nem beépíthető. Nem találtam csak hasonlót http://www.orczy.com/main.php?mode=term_detail&c_oid=5249509&termekar=2849&akcios=0 ez jó helyette?
Most egy Ariston_LD87EU mosogató került ide .
Nem vesz vizet címszóval,hogy ez a hibája.
A,táp 275V 1 Mf kondi 0,480 Mf. volt a többivel együtt kicseréltem.
Most már a táp ok, de nem lehet reszetelni.
A hiba kódja az AL01 - Úszókapcsoló működtetett.
Fault codes for Indesit LCD Dishwasher Models
A01 - Float switch operated -
.
. A doksi szerint víz van a gép aljában.
Az alján folyás nyomok és vízkő látszik ,szóval jogos is, a kapcsoló működik.
Sőt most le is van húzva,elvileg csak ha a víz megemeli a hungarocelt akkor zárt.
Panelen elváltozás nem látható.
A gépben fent baloldalon van a pcb panel ami flextonics jobb oldalon a kijelző meghajtás meg a program választó.
A fő panelen van egy reset gomb amit kívülről nem lehet megnyomni, de megnyomtam,hogy segít e?
És a "START" és a "BEKAPCSOLÓ" gombokat a bekapcsolás után (jobb oldalt egymás alatt-felett vannak) egyszerre több másodpercig nyomva kell tartani és akkor törlődik a kijelző.
Elvileg .
Az első kód törlődött,de DEMO progiba ment át.
A gép utána kezdte a hülyeségét.
Ha valakinek lenne rá megoldása és ha meg is osztaná velem azt megköszönném.
Szóval most a DEMO felirat jelenik meg.
Miért nem sikerül törölni, kilépni belőle?
Ez cseszik, most már nem is szivattyúz, mint a hibánál, szóval valamit nem jól nyomkorászok.
Ja a mágnesszelep enged vizet mert egy másik panellel próbálltam,tavaly donorként beszerzett panel szintén ALO1 hibát ír ki.
De ez először beenged és utána már szivattyúz is.
Ezt nem lehet törölni, nem sikerült,persze ez már nem volt 100 % os mert bontott volt,fűtés hiba miatt.
A keringető szivattyú még hátra van azt nem teszteltem,és nem bányásztam ki,de forog kézzel.
Ja és a szívattyún a szinkron motor milyen célból van,a piros bekarikázott?
(Erre nem jöttem rá)
Szóval kezdem unni, hogy potyába mennek a napjaim.
Ariston AVTL 109 vezérlőpanelen lévő kondenzátorok pontos adataira lenne szükségem, hogy azonosakra kicserélhessem.
C40, C78, C74, C66, C6, C64, C65, (C75, C63, C73)
Panel kód: 215009162.05, SW 9.21.0, DSP: 1.2.53
Előre is köszönöm a segítséget!
Péter
Sziasztok!
Kijáró kolléga hozott egy fent említett panelt azzal,hogy "nem centrifugál."Táp hibára gyanakszik.A "villanyt bele engedve" 5V-DC és 12V-DC mérhető a panelon.Multiméterrel mérve dióda híd és a TIRISZTORok(TRIACok)(?) nem zárlatosak.ELKO kapacítások rendben vannak.Ebben a mosógépben háromfázisú EVOII panel van.A SM fenn van a tanyán.Letöltöttem.A panel száma:215009162.00. 27/2006. Kérem,hogy segítsetek!Minden véleményt szívesen fogadok.Sajnos a foto föltételét a számítógépre még nem tudtam megoldani.Minden rendben csak a PC-n én vagyok ügyetlen.Előre is köszönöm segítségeteket.Üdv Jano
Sziasztok!
A panelt a topikban kapott hozzászólások után javítás nélkül vissza adtam.Ez úton is köszönöm a kedves kollégák segítségét.Üdv Jano