Sziasztok!
Van egy Ariston df01ff típusú felülfagyasztós no frost hűtőszekrényem.A fagyasztó rész teljesen jó nem jegesedik jól hűt.A normál hűtő rész viszont gyengén hűtött,arra gondoltam,hogy szökik a gáz,hát nem lett igazam.A fagyasztó részből nyomja át a hideg levegőt az alsó részbe és egy kis terelőlap szabályozza a beáramló levegő mennyiségét a terelőlap gáztöltéses érzékelővel van ellátva a kis ajtó a hőmérséklet függvényében nyit-zár.Nyáron szétszedtem kitámasztottam az ajtót és tökéletesen hűtött bár már kissé fagyasztott,mostmár hogy hűvösebb lett a kamra ahol van,-4-5 fok van,fagyaszóként üzemel.A kérdésem,hogy a hőérzékelő romlott el és hogy azt lehet e pótolni--a kis terelővel van egybeépítve.
Előre is köszönöm a segítséget!
Üdv.FLY001X
Sziasztok!
A tárgyban szereplő Ariston valamiért nem lép ki a programból.
Esetleg a service mode segítene neki.
Nem tudja valaki a belépést.
Köszönöm
Sziasztok!
Kijáró kolléga hozott egy fent említett panelt azzal,hogy "nem centrifugál."Táp hibára gyanakszik.A "villanyt bele engedve" 5V-DC és 12V-DC mérhető a panelon.Multiméterrel mérve dióda híd és a TIRISZTORok(TRIACok)(?) nem zárlatosak.ELKO kapacítások rendben vannak.Ebben a mosógépben háromfázisú EVOII panel van.A SM fenn van a tanyán.Letöltöttem.A panel száma:215009162.00. 27/2006. Kérem,hogy segítsetek!Minden véleményt szívesen fogadok.Sajnos a foto föltételét a számítógépre még nem tudtam megoldani.Minden rendben csak a PC-n én vagyok ügyetlen.Előre is köszönöm segítségeteket.Üdv Jano
Sziasztok!
A panelt a topikban kapott hozzászólások után javítás nélkül vissza adtam.Ez úton is köszönöm a kedves kollégák segítségét.Üdv Jano
Üdvözlök mindenkit.Ariston mosógéppel volna olyan probléma,hogy nem indul a motor .PL centrifuga inditása után lezár az ajtó kiold a dobretesz szivatyúzik számol visszafelé ahogy kellene neki aztán végigmegy a program úgy hogy a motor megse mozdul.A végén 01percnél kiírja az F01 hibakódot (nincs motormozgás)Ha mosást indítok felveszi a vizet aztán várakozik, majd jó sokára F01 hiba.Ez már x-dik panel ami ezt csinálja a panelon semmi elváltozás égés nyom mérhetően rossz alkatrészt nem találok.A kondikat kicseréltem,bár mérve azok is jók voltak.Próbáltam átprogramozással de ezeken a panelokon ez sem segítet.Esetleg valaki tudna valami okosságot,hogy mi lehet a probléma.Előre is köszönöm a seítséget.