Sziasztok
EZT Hogyan lehet szétszedni, legalább egy akkucseréhez?
Sziasztok,csak annyit szeretnék tudni hogy a Sony TA-F410 és 411 típusú erősítők között mi a különbség,mert ugyan nem böngésztem át a teljes kapcsolási rajzot,de semmilyen eltérést nem találtam a kettő között,a 410-1989 es a 411 pedig 1990 es gyártású,az előlapon a felirat elhehezkedése tér el még,de ennyi,de az is lehet,hogy csak ennyi a különbség.
Köszönöm.
Van egy Vifa K10MD-19-08 típusú középsugárzóm és szeretnék hozzá készíteni egy alul ill. egy felüláteresztő szűrőt hozzá. A frekvenciák 700Hz és 5200Hz lenne. A kérdésem az, hogy milyen átmérőjű tekercseket vegyek. ill mik legyenek az ellenállásai. Számítások alapján lenne egy 0.35mH-is tekercs és egy 2,4mH-is.
Találtam ilyeneket: 0,35mH-0,5mm-0,2ohm és 2,4mH-0,65mm-0,8 ohm.
A hangfal 3utas 4 sugárzós. 2db 20cm-es mély egy közép és egy dóm magas. 150W-os a hangfal így.
A 0,5mm-es ill. a 0,65mm-es huzalátmérők ill. az ellenállásaik megfelelnek az adott célra?
Nem tudom, hogy mennyire lehet eltérni az értékektől, mert pl. 0,33mH-ben találtam 0,7mm-es ill. 1mm-es huzalátmérőjűt is.
Előre is köszönöm!
Karcsi
Üdv Mesterek!
A fent említett gép mindkét kazetta része hibás.
Rajz a Tanyáról megvan.
Viszont talán a vakságom az oka , de a rajzon nem találom a magnó részben lévő 1-1 fotodiódát.
Minkét rész kettős diódának szakadt a fénykibocsátó része, fény érzékelő része jó.
Magán a diódán sincs semmi feltüntetve.Talán 3x2mm lehet és 4 kivezetése van.
Fotóaparátom megállt.
Ismeri valaki ezt a masinát , vagy a diódát?
Valami hasonló kettős dióda beszerezhető?
Mi a pontos megnevezése.
Előre köszönve a segítséget.
Öreg T.