Sziasztok!
Segitségeteket szeretném kérni eme készülék ujraélesztésében. :)
Úgy került hozzám hogy kicsit lóg a bele,és pár dolog nem tiszta. Valaki kiszerelte a trafót de benne van csak le van kötözgetve és gyanús hogy nem az eredeti bár unitra felirat van rajta de valami még sem stimmel vagy csak én nézek el valamit.
Belsejéről kellene pár éles fotó főleg a táp környékéről és a nagy tápkondi értéke és hogy a grace hid hány amperos,továbbá egy részletesebb kapcsolási rajz mint ami az oldalorol jelenleg letölthető ha esetleg van valakinek.
Előre is köszönöm a segitségeteket!
Köszönöm mindenkinek a hozzászólását még ha először is kérek segitséget és 1-napig nem válaszolok akkor az már főbenjáró bün! A Cim szerintem találó mert benne van a lényeg de ha nem akkor javitsatok ki, Igen képet rakhattam volna ki de hát tévedni emberi dolog.Azért voltak olyanok aki megosztattak velem rajzokat azoknak is köszönöm. Jelentem sikerült kibogoznom minden gubancot! És itt egy kép a készülékről csak hogy be tudjátok azonositani.
Kép a készülékről: http://p2.vatera.hu/photos/72/90/de77_1_big.jpg
És a megfelelő rajzok: http://www.hobbielektronika.hu/forum/getfile.php?id=22293
http://elektrotanya.com/files/forum/2014/12/WSH%20111.JPG
http://elektrotanya.com/files/forum/2014/12/Diora%20WSH110,%20WSH111.rar
Köszönöm mindenkinek! Elnézést hogy nem voltam egyértelmü,legközelebb törekszem mégjobban megfogalmazni az igényem.
Tisztelt kollégák!
A fent nevezett készülék furcsa hibát produkál: ha lemezt teszek be, a fej elkezd rezegni, mintha fókuszálna, csak intenzívebben, eközben a hangfalon a táp búgása hallható. Minden más jó rajta, csak a CD nem. Meg tudja-e mondani valaki, hogy ez fejcsere lesz-e, vagy vezérlés?
Köszönettel:
Horváth József
Kedves szervizes kollégák!
Elakadtam egy Sony STR-DE475 5.1-es erősítő javításában.
Leírom ,hogy mi is történt ,mert tudom ,hogy én rontottam el de ,viszont szeretném megjavítani mert nagyon a szívemhez nőtt mert nagyon szépen szól.
Először is olyat produkált ,hogy 5.1 hallgatása esetén a hang össze vissza szólt ,hol halkan ,hol hangosan , szét bontottam és a nagy panel ahol a végfokok vannak ott található rajta 2 db UPC2581-es IC ezeknek a lábai illetve a nagy környéke ki volt melegedve és mindent átforrasztottam és úgy gondoltam ,hogy teszek bele hűtést ,hogy megoldjam ezt a problémát. Ezt meg is csináltam és tettem bele egy 8cm -es 12V os ventilátort. Rákötöttem a 12V-os kimenetre nem is volt vele gond ,hazavittem 1 filmet meg is néztem vele és tökéletes volt ,csak az zavart ,hogy nagyon hallani lehetett a venti hangját . Na itt rontottam el mert úgy gondoltam ,hogy átkötöm a 12v helyett elég lesz neki 5V- is . Rákötöttem az 5V-os kimenetre és innentől a mostani hiba lépett fel. Most be indul és kb 5 másodperc múlva el kezd kattogni a relé illetve a kijelzőn megjelent a "PROTECT" felirat és kifagy vagy letilt. Méregettem és hibásnak találtam a 7812 a lapon kicseréltem és utána a hiba még mindig adott csak annyi előrelépés van ,hogy a csatolt képen bekarikáztam a R736-os 1kohm-os ellenállás el kezdett füstölni és nem tudom ,hogy mi okozhatja ezt. Ebben szeretnék tanácsot illetve segítséget kérni tőletek. Minden hozzászólást szívesen fogadok.Előre is köszönöm mindenkinek aki tud nekem segíteni.
Sziasztok!
Nevezett házimozi erősítő hibásan került hozzám, bekapcsolás után pár másodperc múlva kikapcsolt és villogott a standby LED.
Két hibrid végfok van benne STK 442-070 és STK 443-070, kivettem őket és az utóbbit mérések alapján hibásnak találtam.
Megrendeltem az újat, kicseréltem és összeraktam az erősítőt, tehát a hátlap felrakva és az összes csavar benne.
A jelenség annyit változott hogy most már nem kapcsol ki és szerintem minden funkciója állítható, de a hangfalakból csak halk sistergés hallható, ja és a tuner keresője sem áll meg autómata kereséskor. Próbáltam külső jelforrásról is de így is néma.
A végfokok hűtőbordáján van két fesz.stabilizátor 7912 és 7812, ezeken a feszültségek rendben vannak, kis értékű ellenállásokat átnéztem nem szakadtak és zárlatot sem találtam.
Összerakva elég körülményes a méregetés benne a panelek elrendezése miatt.
Ehhez kérném a segítségeteket, mi okozhatja ezt a hibát? Mit kellene alaposabban átnéznem?
Üdv.