Fent nevezett készülékem önálló életre kélt.
Bekapcsolás után magától váltogatja a bemeneteket majd megáll.
Az lőlapon hol működikon hol nem a hangerő gomb, a bemenet váltó gomb és a multi kontroller a többi gomb jó, a távirányítóval viszont mindent lehet szabályozni.
Van valakinek valami ötletet mi okozhatja ezeket a hibákat."táp" "proci"
A mikró-kapcsolók átvezetését már le ellenőriztem azok jók.
Sziasztok!
Egy hölgy keresett meg, mivel a macskái elrágták a rádiósmagnója hálózati kábelét ami zárlatossá vált és fény- és füstjeleket produkált.
A készülék nincs nálam, (pontos típusszámát nem tudom,) csak a hálózati vezetéke amin egy négypólusú dugasz található. A négy aljzatból csak 2-ben láttam érintkezőt. Ránézésre az érintkező hüvelyek távolsága megegyezik a kis készülékek csatlakoztatására használt "Euro" vezeték méretével.
Kérdéseim: Valóban jó lesz-e oda a szokásos hálózati vezeték? Mire szolgál a másik 2 bekötési pont?
Pioneer KXT-8500 tuner sztereó dekóder ict keresek PA1002, vagy ha van helyettesítőjét.
Sziasztok!
Soha életemben nem terveztem magamtól hangfrekvenciás erősítőt, de már néhány cikk/könyv megfordult a kezemben ami ezekkel foglalkozott. Azt tudom, hogy milyen megfontolásokkal alakítják ki a különböző fokozatokat az erősítőkben, ám a leírásokban mindig a végére hagyják a teljesítmény fokozatot és állandóan elsikkad az emitter ellenállások kérdése, sose láttam magyarázatot, hogy az adott erősítőben miért pont akkora az emitter ellenállás értéke (a teljesítményt értem). Én szerencsés tulajdonosának mondhatom magam egy (azaz két) ilyen hangfal-erősítőnek (http://elektrotanya.com/grundig_aktiv-box_40_50_sm.pdf/download.html) ebben pl. egyáltalán nincsenek is emitter ellenállások mégsem tapasztaltam, hogy bármi gond lenne a hangjával. Tehát miért jó az erősítőben az emitter ellenállás egyáltalán, azt leszámítva, hogy zárlat védelemnek használják a rajta eső feszültséget.