Sziasztok, mindenkinek szép napot!
Hozzám került fent nevezett mosógép, a tulajdonos elmondása szerint kimosott egy adag ruhát, majd a következő mosás már nem volt indítható. A gép az ajtózárat lezárja, majd nem történik semmi. A főkapcsolóját ki és bekapcsolva ilyenkor 1 másodpercre indul a szivattyú,újabb ki-be kapcsoláskor ismét 1 mp szivattyú. Jobb híján lehúztam a egyesével a szivattyút, motort, fűtőbetétet, de semmi változás. Sajnos jönnöm kellett dolgozni, a multim meg itt volt a melóhelyen, nem mértem még semmit. A prk volt már előzőekben javítva, az X2 kondi kb 1 éve lett cserélve, illetve a panelen lévő relék lábainak forrasztása történt ugyanakkor.
Este nekiesek ismételten, remélem addig egy kis információval tudtok szolgálni! Köszönettel? Balázs
Sziasztok!
SAUNIER DUVAL Thema Condens AS 30-A kazán vezérlőpaneljén eldurrant a túlfeszvédő varisztor. Mivel szétment nem lehet megállapítani az értékét. Van esetleg valakinek rajza ilyen panelről vagy infója a varisztor értékéről?
Előre is köszönöm!
Sziasztok!
A fenti hűtő azt csinálja, hogy a kijelző kb. másodpercenként felvillan. Ezt úgy tudom átmenetileg megszüntetni, hogy a szenzorokat lehúzom, úgy indítom a hűtőt, majd vissza rádugom a szenzorokat. Azonban ilyenkor érvénytelen hőmérsékleteket jelez ki (napok óta nem használt hűtőnél -40 vagy hasonló értékeket) ilyenkor egy darabig működik a kijelző, de nem megy sem a kompresszor sem a ventilátor. Majd újra villogni kezd. Ha lehúzok róla mindent (kompresszor fázisát megszakítom, a többi csatlakozót kihúzom, csak a 230V és a szenzorok vannak rádugva, így indítom, akkor is csak villogni kezd (motorzárlatok feltehetően kizárva). Az elektronikát átnéztem, külön is próbáltam indítani, úgy működött és nem is kezdett el villogni, csak "o" jelet ír a hőfokok helyett. Ez akkor is fennáll, ha minden fogyasztó rajt van, de a szenzorok nem. Lehetséges, hogy a mikrokontroller fagy le?
Előre is köszönöm az ötleteket!
Horváth József
Sziasztok!
A linken van a porzsákos dobozon lévő gép, ilyen van nálam is:
http://www.todocoleccion.net/15-bolsas-filtro-para-aspirador-tipo-escoba-k%C3%A4rcher-modelo-tst-333~x27457796#sobre_el_lote
Végre találtam itthon egy gépet, mondom megjavítom barátoméknak.
Bekapcs és akad mint afene, szétszedtem kézzel forgattam, most elindult de sajnos a gyanúm akkor is beigazolódott, csapágyas :(
Szép hangja van....
Rohadna meg aki kitalálta, sajtolt a motor, nem lehet szétszedni :(
Szerintetek lehet bele motort kapni emberi áron, vagy szépen fogjam meg és egy arisztokratikus mozdulattal tegyem a kuka mellé???
Köszi!
Üdv:
Pityesz