Tisztelt Fórumlakók !
A címbeli TV-t azzal hozták, hogy időnként "becsíkozódik" , ami annyit jelent, hogy néhány perc, vagy óra után egyszerre kép helyett csíkok jelennek meg ( NEM kijelző )= lefagy, a távot és lokális gombokat érzékeli ( stby led mutatja), de nem csinál semmit, kikapcsolni sem lehet. Áramtalanítás után újra jó, 1 ideig. Tápból minden feszt megkap, tisztán (szkóppal nézve nincs bennük zaj), az alaplapon a 3V3 zajos volt. Alaplapon smd elkókat cseréltem, lapot átfújtam, ez után szépen ment hibátlanul 4 napig, aztán megint lefagyott, de most már csíkok nélkül, csak sötét kijelző ( h.világítás van ). És, most már áramtalanítás után sem lett jó. Állt így két napot mire sorra került újra, asztalra tettem, és beindult. A kvarcot cseréltem ( gondoltam nem-e ő szórakozik velem),megint 2-3 nap rendes működés, és újra leállt. Ilyenkor minden fesz meg van az alaplapon (12V, 5V, 3V3, 1V8, 1V2, igaz, talán még 2V5 is illene hogy legyen..? ), legalább is azt hiszem, mert semmi dokut nem találtam hozzá.
Az alaplapon található jelzések: MA1 , 40-EU522P-MAF 4XG , a matricán: BLU900007C FD-V4.14A .
Sokat segítene valami rajz hozzá, vagy ötlet, tapasztalat..
Köszönöm,
Gondif
Sziasztok !
Egy kis segítséget kérek tőletek. PT 92-es alaplap, TDA 16846 táp IC-vel. A tápegység nem indul, szekunder oldalon a rendszer feszültség helyett 5-12 V-ig pulzáló feszültség. Szekunder oldalon zárlat nincs. Táp IC, opto, TL431 cserélve. Táp IC tápfeszt kap, 3,9 M valamint 1 M ellenállások jók. Egyenfeszültségeket a pulzálás miatt nehezen lehet mérni. Hálózati oldalon a puffer jó. Már többször végigmértem szinte minden passzív alkatrészt de nem megy. Van-e ötletetek ?
Köszönettel !
Sziasztok! Adott a témában szereplő tv. Előélete nem ismert. A tápban szakadt volt a bizti, valamint zárlatos volt a táp fet. A fet és bizti csere után világít a stand by, meg is van a 3,5V, de bekapcsolás után 3-at villog a stand by led, majd nem világít, kikapcsolás után átvált folyamatos pirosra. Tehát ki-be kapcsolásra reagál, mintha működne rendesen, de a tápon nincs meg a 12v és a 24V, csak a stand by. Mi lehet még a gond?
Sziasztok!
Hozzám került ez a készülék, hogy "lessem meg"... nos megtörtént, de hangon kívül más nincs rajta. Az YSUS panelon levő biztosíték szakadt. Tönkremenetelének semmi okát nem találtam, vagyis zárlatot ezért csere következett. Bár a biztosíték épp maradt, továbbra sincs "életjel". Viszonylag egyszerű dolgom volt, hiszen időközben befutott egy samsung, ugyyan ilyen YSUS panelt magában rejtve. Átpróbálva máris minden rendben... DE nem tudok rájönni mi lehet rossz az eredeti modulon amiért semmi életjelet nem mutat a kijelző. Ami mérhető volt alkatrész azokat (elvileg) mind átmértem.
Tapasztaltabbaknak valami tanácsa? Megköszönném, mert kezdek kifogyni az ötletekből.
Köszönettel: Kiss Z.