Üdvözlök mindenkit!
Szeretnék egy kis segítséget kérni, mert elakadtam egy készenléti táp javításával.
Egy erősítő kis teljesítményű 12 Voltos kapcsolóüzemű készenléti tápja lenne.
Van benne egy IC ami valószínűleg PWM Controller, de nem találtam róla semmilyen információt.
A felirata 20F09 de szerintem a lényeges információ az 57A lenne. SSOT-6 vagy SOP-6 tokozású.
Addig jutottam, hogy amennyiben 54A lenne a felirat, akkor NCP1254 lenne, de nem az.
Talán más ügyesebb, mint én, vagy már találkozott ilyen táp IC-vel.
Köszönettel: Hifista
Üdv mindenkinek.
Van egy 2.1 hangfalszettem és néha pattogó hangot ad ki főleg akkor ha pl: lekapcsolom a villanyt de van olyankor hogy búg de elég hangosan.
A hangfalszett a számítógép hangkártyába van dugva jack dugóval forrasztva a vezetékek gondosan elszigetelve egymástól.A számítógép egy szünetmentesről kap áramot a szünetmentes pedig egy túlfeszültségvédő elosztóba van dugva.
Mitől van ez a jelenség?
A gép külön áramkörről kap áramot.
Valami zavarszűrő kellene ami megszűrné a hálózat okozta zajokat?
Válaszotokat köszönöm.
Üdv:Gábor
Sziasztok!
Van egy kis gondom Grundig aktiv box 50 típusú hangfalaimmal. A hangfal végfokai csak egy bizonyos szintű bemenőjelre kapcsolnak be, hogy feleslegesen ne fogyasszanak áramot, jel nélkül kb. 5 perc után kikapcsolnak (a két doboz meglehetősen jó együtt futással teszi ezt). Ez a szint normál körülmények között elegendően alacsony, de esténként én már csak nagyon halkan szeretek zenét hallgatni, ilyenkor rendszerint ki szoktak kapcsolni a hangfalak, ilyenkor állandóan játszani kell a hangerőszabályzással, mivel a bekapcsolási küszöbszint nagyobb, mint a benntartási szint. Ezt a problémát szeretném megoldani, mégpedig a bekapcsoló áramkör érzékenységének növelésével.
Kapcsolási rajz vonatkozó részlete
A fokozat bemenete a hangfal bemenő buffere (~egységnyi erősítés) után van közvetlenül, 9,5V DC előfeszítést kap. A probléma már régóta foglalkoztat és régen volt egy kósza ötletem, hogy a D2,D3 diódát kicserélem germániumra és a kisebb nyitófeszültség majd mindent megold, de ettől semmi nem lett jobb, csak rosszabb, mert a germánium dióda nagyobb visszárama miatt az egyik hangfal igen sűrűn kezdett kikapcsolgatni (és a bekapcsolási szint egy fikarcnyit sem csökkent)
Némi tanulmányozás után most arra jutottam, hogy valószínűleg az R32 (1MOhm) ellenállás csökkentésével lehetne a problémát orvosolni (esetleg R17, R18 változtatásával?), de megerősítést (vagy ellenérvet, illetve tanácsot) kérek, mert az áramkör szerelése amúgy elég nagy meló (nehéz hozzáférni), szóval ha még egyszer kiveszem, akkor szeretnék már biztosra menni.
Sziasztok!
Az foglalkoztat, hogy van-e mód a lézerdióda által kibocsájtott fény teljesítményének a mérésére? Szervizmenüben be tudom kapcsolni a lézert CD lemez nélkül, papírlapon megjelenik a vörös fénypont. A lejátszó szervizkönyve
indirekt mérést ír le, amit nagyban befolyásol az éppen forgó CD reflexiós tényezője. De mivel lehetne megmérni közvetlenül a kisugárzott kb. 3 mW fényteljesítményt? Ezt egy, az olvasófejbe épített fotodióda méri, ami egy visszacsatoló kör bemenőjelét adja, és szabályozni lehet. De honnan tudom, mennyi az annyi? Jó lenne megmérni...
Találkozott már valaki ilyen mérőműszerrel? Valami ilyesmire gondolok:
https://www.hioki.com/global/products/rgb-laser/optical-power/id_6009